MAGDA HASIAK kolekcja fall-winter 2013

Strona główna » Blog » MAGDA HASIAK kolekcja fall-winter 2013

MAGDA HASIAK kolekcja fall-winter 2013

Nieoczywiste połączenia materiałów, gra formą i geometryczne konstrukcje zdominowały najnowszą kolekcję Magdy Hasiak na sezon jesień/zima 2013. Projektantka przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, który konsekwentnie rozwija. Udowadnia to swoją najnowszą kolekcją.

W kreacjach Magdy Hasiak na najbliższy sezon dominują szarości i betonowe odcienie, które przełamywane są barwnymi elementami. Kontrasty widać nie tylko w kolorach, ale przede wszystkim w sposobie łączenia materiałów. Projektantka po raz kolejny pokazuje, że uwielbia dzianinę, która daje wiele możliwości w projektowaniu, a przede wszystkim pozwala wydobywać linię konstrukcyjną ubrań. Magda Hasiak stawia na surowe cięcia i komponowanie materiałów w charakterystyczny dla siebie sposób. Tworzy kreacje na bazie łączenia dzianiny z nylonowymi tkaninami, co pozwala na ciekawą zabawę formą i konstrukcją.

Końcowe efekty w postaci kolekcji Magdy Hasiak są ściśle powiązane z nietypowym dla projektantów stylem pracy. Jej kolekcje nie powstają w konwencjonalny sposób: od szkicu do wykończenia. Magda tworzy upinając materiał na manekinie. W dłoniach układa formy z tkanin, które wybiera. Nie rysuje, bo konstrukcje ma w głowie. O źródłach swoich inspiracji mówi:

Podglądam architekturę, wnętrza, meblarstwo. Niesamowite, że w tych dziedzinach nadal można znaleźć proste, a zarazem niezwykle przydatne rozwiązania. Oczywiście nie przekładam tego bezpośrednio na swoje ubrania, ale w dużej mierze to właśnie mnie inspiruje. Zdecydowanie bardziej architektura niż pokazy mody – tłumaczy Magda Hasiak. Swoją twórczość opisuje konkretnie – Jeśli miałabym opisać to co robię, użyłabym jednego słowa: inaczej. Pośród tłumu takich samych osób i zachowań, zawsze pojawia się ktoś, kto idzie pod prąd i robi wszystko inaczej. I to jest dla mnie najważniejsze: nie poddawanie się i bycie sobą.

Magda Hasiak wie, że to właśnie inność i umożliwianie manifestowania swojej niezależności są cechami, które cenią osoby wybierające jej ubrania. Tworzy dla kobiet z charakterem i pewnych siebie. Osób, które wiedzą czego chcą i chcą być zauważone. To wszystko znajdą w najnowszej kolekcji Magda Hasiak fall/winter 2013.

[nggallery id=5039]

2013-09-26T09:18:37+00:0026 września 2013|Moda|

Może zainteresuje Cię również: