zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Lookbok najnowszej kolekcji Małgorzaty Dudek

Lookbok najnowszej kolekcji Małgorzaty Dudek

 

Kolekcja Małgorzaty Dudek S/S2012 po raz pierwszy została pokazana na London Fashion Week we wrześniu tego roku i została bardzo dobrze przyjęta.

Inspiracją do tej kolekcji była twórczość szwajcarskiego artysty HR Giger’a. Jego technika wykorzystania aerografu i posługiwanie się szablonem oraz biomechaniczna wizja świata została w idealny sposób oddana w kolekcji bez dosłownych przeniesień. W projektach było wykorzystanych wiele technik wykonania – od tych najstarszych gdzie widać misterną pracę rąk ludzkich po wykorzystanie najnowszych technologii, np. cięcie laserowe skóry i innych materiałów.

Wiosną jest planowana sesja zdjęciowa kolekcji MD w muzeum HR Giger’a w Szwajcarii natomiast część modeli z kolekcji zostaną przedstawione na wystawie w jego muzeum.

Dzięki współpracy obojga artystów powstało dzieło, o którym rozpisują się blogi na całym świecie, poniżej kilka najważniejszych:
http://www.fashionising.com/clothing/b–Malgorzata-Dudek-Polands-answer-to-McQueen-14425.html
http://www.trendhunter.com/trends/malgorzata-dudek-spring-summer-2012

Wiele z nich stwierdziło, że Małgorzata Dudek jest projektantką, na którą należy zwrócić uwagę na kolejnym LFW, nie mieli też zahamowań by porównać ją do Alexanra McQueen’a. M.in. rosyjska organizatorka Fashion Week była zaskoczona tym, że w Polsce jest taki talent i napisała o tym na swoim blogu.

[nggallery id=2256]

 

2018-03-14T10:11:42+01:0027 grudnia 2011|Moda|

Może zainteresuje Cię również: