David Bowie Ziggy

Londyński Hotel Cafe Royal otwiera bar inspirowany życiem i twórczością Davida Bowie

David Bowie to nie tylko niezapomniany gigant muzyki, ale też ikona mody i stylu. Jego słynne sceniczne i pozasceniczne przebieranki, metamorfozy, wyprzedzały, a i nierzadko wyznaczały trendy.

Londyński Hotel Cafe Royal postanowił upamiętnić i uhonorować tę wielką postać, otwierając w swoich podwojach bar inspirowany życiem i twórczością Davida Bowie!

Fani Davida wiedzą na pewno, że jedną z najsłynniejszych postaci kreowanych przez muzyka – jego alter ego – był Ziggy Stardust. Nazwę Ziggy’s będzie od teraz nosił również nowy koktajl bar w hotelu Cafe Royal w Londynie.

Również samo menu jest inspirowane gwiazdą muzyki, jego życiem i jednym z najważniejszych albumów w jego twórczości – The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars. Także nazwy koktajli i drinków pochodzą bezpośrednio z tekstów poszczególnych utworów z tej płyty.

Na razie nie wiadomo, czy w barze znajdą się jakieś pamiątki po artyście (podobnie, jak to ma się w przypadku sieci Hard Rock Cafe), wiadomo już jednak na pewno, że podziwiać będziemy mogli zdjęcia i portrety Davida Bowie – w tym wiele nigdy nie pokazywanych! – których autorem jest Mick Rock, oficjalny fotograf Davida Bowie.

Uroczyste otwarcie bary Ziggy’s zaplanowano na 20. września tego roku.

 

Podziel się wiadomością:

Polecamy również