Strona główna » Blog » Linia „Spitfire Girls” czyli modowe manewry lotnicze

Linia „Spitfire Girls” czyli modowe manewry lotnicze

Linia kurtek i kożuchów „Spitfire Girls” stanowi odpowiedź marki OCHNIK na meldujący się w tym sezonie w modzie trend wojskowy.
W swej najnowszej kolekcji firma OCHNIK proponuje linię kurtek i kożuchów lotniczych, upamiętniającą służbę kobiet-pilotów podczas
II wojny światowej.

W 1939 roku w Wielkiej Brytanii powołano damską sekcję lotniczej służby transportowej – Air Transport Auxiliary, w której służyło łącznie 166 ochotniczek z całego świata, a wśród nich 3 Polki. W wyniku działań wojennych kobiety zostały dopuszczone do pilotowania wszystkich typów maszyn bojowych i mogły spełnić swoje największe lotnicze marzenie – zasiąść za sterami Supermarine „Spitfire” – jednego z najlepszych samolotów myśliwskich II wojny światowej. Od tej pory ochotniczki służące w ATA określano mianem „Spitfire Girls”.

W linii „Spitfire Girls” swoboda i niezobowiązujący luz uporządkowane zostały przez akcenty militarne, takie jak: skórzane emblematy czy podszewka z ryciną mapy lotniczej Polski, które nadają produktom wyjątkowego charakteru i sprawiają, że są one idealne dla kobiet odważnych i gotowych na podejmowanie ryzyka.

2018-03-14T09:17:59+00:0030 sierpnia 2012|Moda, Modny drobiazg|

Może zainteresuje Cię również: