Strona główna » Blog » Lato to czas kwiecistych sukienek

Lato to czas kwiecistych sukienek

Jak każdego roku, lato witają kwiaty. Nie tylko te w wazonach i na grządkach. Witryny sklepów odzieżowych dla pań już kuszą kwiecistymi, zwiewnymi sukienkami we wszystkich fasonach i kolorach. I słusznie, bo wakacyjne miesiące najlepiej się komponują z ciuszkami w kwiatki. Warto sobie sprawić, jeśli nie sukienkę, to chociaż spódniczkę albo tunikę obsypaną kwiatami.

Ubrania w kwiaty, kwiatki i kwiatuszki dodają urody, wdzięku, odmładzają panie w każdym wieku. Oczywiście, chodzi o kolorowe, jasne i pełne wiatru wzory, głównie na białym tle. Te w typie cygańskim czy hiszpańskim, a więc na ciemnym, najczęściej czarnym tle i w ognistych barwach czerwieni czy pomarańczu zostawmy na inne okazje. Starannie dobierajmy wielkość kwiatów. Duże wzory na jasnym tle mogą nas poszerzyć, ale jeśli suknia jest prosta i dopasowana – mogą też wywołać niespodziewanie dobry efekt. Wtedy ważne jest, jak te kwiaty się na sukni rozkładają. Najbezpieczniejsze są kwiatki średniej wielkości i w jednej, zdecydowanej tonacji, czyli jeden kolor powinien przeważać. Zawsze lepsze będą żywe kolory, niż bardzo rozbielone czy pudrowe, które poszerzają optycznie sylwetkę. Kwiatki nie mogą też być zbyt drobne, bo zaczyna się tzw.„łączka”, a to już zupełnie inna bajka. Motywy kwiatowe mają jeszcze jedną zaletę poza odejmowaniem lat. Rozedrgany wzór pomoże świetnie ukryć to i owo wśród płatków, pąków, wijących się gałązek.

Wybór motywów, fasonów i tkanin jest spory, ale trzeba z umiarem wybierać, by nie przedobrzyć. Tkanina kwiecista lubi fasony powiewne lecz proste, niezbyt obfitujące w falbanki, riuszki, bufki i bombki. Wtedy wszystkiego robi się jakoś za dużo, a my możemy się upodobnić do straganu kwiaciarki na rynku. Naturalnie, dodatki do takiej sukienki powinny być gładkie, najlepiej w jednym z kolorów na tkaninie. Może być też tak, że każdy z dodatków(pasek, buty, torebka, apaszka) jest w innym kolorze, ale powinny współgrać z tonacją sukienki. Zawsze sprawdzą się dodatki białe lub złote.

Niestety, kwiaciaste ciuszki mają też wadę – są łatwe do zapamiętania, szybko się „opatrują”, i to bez względu na wielkość kwiatów. Manipulacja dodatkami niewiele poprawia sytuację. Na dobrą sprawę, szkoda czasu. Na nic przykładanie kolorowych szali czy zestawów biżuterii. Na następne lato trzeba kupić nową suknię. Ale to pzrecież znakomity pretekst do zakupów. Wychodzi więc na to, że suknia w kwiaty nie ma żadnych wad.

Zobacz również: motywy kwiatowe w modzie

[nggallery id=1511]
2018-03-14T10:49:01+00:0021 lipca 2011|Styl|

Może zainteresuje Cię również: