Strona główna » Blog » Lata 70. powracają!

Lata 70. powracają!

Były już lata 20 z obniżoną talią, lata 50 i rozkloszowane spódnice. Nikogo, więc nie zdziwi, że po latach uśpienia na runway wróciły lata 70. Odświeżony wizerunek dzieci kwiatów, kobiecy, lekki i z przymrużeniem oka.

Cechą charakterystyczną dla tego stylu są spodnie dzwony i szwedy, luźne długie sukienki, odkryte ramiona, kwiatowe wzory i podkreślona talia. Moda lat 70 ukształtowała się z wpływów rewolucji hippi jak również mody disco. Wysokie koturny, rozszerzane spodnie i dopasowane koszule to stylizacja rodem z „ Saturday night fever”. Koło romantycznych kwiatów, geometrycznych wzorów swoje miejsce znalazły neonowe kolory i błyszczące tkaniny. Look Hippi jest to propozycja dla tych, którzy w codziennej stylizacji cenią nonszalancję i luz.

Dlatego pokochają go na nowo, zwolenniczki czytelnego stylu i zdecydowanych form. 70’s jest jednym z dominujących trendów na obecny sezon SS/2011. Projektanci tacy jak Marc Jacobs, Fendi, Etro proponują go w połączeniu ze zdecydowanym kolorem jak fiolet, żółć, pomarańcz, czerwień czy róż. Look Hippi świetnie się sprawdzi, na co dzień, nie należy jednak traktować go dosłownie. Wystarczy jedynie akcent w codziennej stylizacji, by to co już opatrzone na nowo nabrało charakteru.

Blanka Tomaszewska

2018-03-14T11:47:33+00:0022 lutego 2011|Moda|

Może zainteresuje Cię również: