Unikalna wystawa fotograficzna La Parisienne by Sofitel

La PARISIENNE by Sofitel
Znane Paryżanki odwiedziły
hotel Sofitel Warsaw Victoria
Wystawa fotograficzna

23 marca br. w Warszawie można było podziwiać paryski szyk, elegancję, modę a przede wszystkim spotkać niezwykłe kobiety. Monika Bellucci, Charlize Theron, Juliette Binoche w towarzystwie m.in. Sophii Loren, Coco Chanel, Catherine Deneuve czy Brigitte Bardot – pojawiły się w stolicy dzięki współpracy marki Sofitel i magazynu Paris Match.

Unikalna wystawa fotograficzna La Parisienne by Sofitel, licząca 32 zdjęcia, dedykowana kobietom uosabiającym stolicę Francji, odwiedziła właśnie Warszawę. Wcześniej prace można było oglądać w Paryżu, Londynie i Amsterdamie. Zdjęciom udostępnionym z kolekcji magazynu Paris Match towarzyszą prace młodych fotografów, przesłane na ubiegłoroczny konkurs La Parisienne. Na wystawie są też zdjęcia Emanuele Scorcelletti’ego znanego włoskiego fotografa współpracującego z największymi domami mody i czasopismami na świecie.

Tytułowa Paryżanka ”La Parisienne” jest kimś więcej niż kobietą urodzoną lub mieszkającą w Paryżu. To symbol kobiecości i niezależności. Ze zdjęć patrzą na nas piękne i pełne niewymuszonego luzu kobiety. Są wyjątkowe i czerpią z życia nieustającą radość, bez względu na czasy w jakich żyją.

Paryż, kobiety, francuski styl, elegancja i fotografia. O tym toczyła się, podczas wernisażu, wieczorna dyskusja z udziałem Magdy Mołek, Wojciecha Pszoniaka i Lidii Popiel, ambasadorki wystawy w Polsce. To, co wyróżnia markę Sofitel wśród innych hoteli to przede wszystkim francuski „art de vivre” i umiejętność łączenia francuskiego pochodzenia i tego co najlepsze w lokalnej kulturze. Nieprzypadkowo, to właśnie w eleganckich i gościnnych wnętrzach hotelu Sofitel Warsaw Victoria, goście z ożywieniem prowadzili rozmowę o przykładach idealnego połączenia polskiej kultury i francuskiej duszy. Polski aktor z francusko-polskim dorobkiem artystycznym i parysko-warszawskim miejscem zamieszkania oraz polska fotografka potrafiąca odkryć niezwykłe kobiece piękno w swoich zdjęciach, idealnie wkomponowali się w nastrój tego wyjątkowego wieczoru.

Atmosferę Paryża można było poczuć dzięki marce Dior i specjalnie przygotowanym zapachom i kolorom, oraz marce G.H.Mumm Champagne, z dużą ilością wytrawnych bąbelków. Wśród gości, którzy wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy byli m.in. Ambasador Francji – Pierre Lévy, Gilles Clavie Prezes i Dyrektor Generalny Orbis SA; Katarzyna Żak, Grażyna Wolszczak z mężem, Joanna Klimas, Tomasz Sikora, Katarzyna Paskuda, Lech Majewski, Sylwia Nowak, Andrzej Pągowski, Anna Popek, Janusz Stokłosa, Odeta Moro i wielu innych.

Sofitel Warsaw Victoria znalazł się w wąskim gronie luksusowych hoteli Sofitel goszczących La Parisienne. Dołączył do takich jak Sofitel Paris Arc de Triomphe, Sofitel London St James oraz Sofitel Legend The Grand Amsterdam. W dalszą podróż La Parisienne by Sofitel wyruszy pod koniec maja do hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge a następnie Lizbony.

La PARISIENNE by Sofitel od 24 marca do 20 maja 2017 r. ul. Królewska 11, Warszawa
Wstęp wolny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz (prosimy nie podawać adresu witryny internetowej - komentarz nie zostanie wówczas opublikowany)