zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » La Metamorphose po raz pierwszy na Paris Haute Couture Fashion Week

La Metamorphose po raz pierwszy na Paris Haute Couture Fashion Week

Sukces kolekcji Eden Gardens na Paris Haute Couture Fashion Week

W ramach Paris Haute Couture Fashion Week swoje kolekcje regularnie prezentują czołowi projektanci i znane domy mody: Christian Dior, Giambattista Valli, Giorgio Armani, Jean Paul Gaultier, Chanel, Versace, Valentino. Fédération de la Haute Couture et de la Mode wybiera i wspiera również nowe marki, które jej zdaniem mają potencjał by tworzyć i kreować przyszły świat mody. Zaproszenie do udziału w Paris: Haute Couture i możliwość prezentacji swojej kolekcji to duże wyróżnienie, które tym razem przypadło w udziale Ewie Gawkowskiej i Małgorzacie Szczęsnej, dwóm siostrom tworzącym markę La Metamorphose.

21 stycznia 2019 r. we wnętrzach XIX-wiecznego hotelu Intercontinental Le Grand położonego w samym sercu Paryża, swoją najnowszą kolekcję Eden Gardens zaprezentowała polska marka La Metamorphose Gawkowska & Szczęsna.

Eden Gardens to opowieść o ogrodach kobiecej duszy, o harmonii między tym co materialne i duchowe, o docenianiu dobra i pragnieniu dzielenia się tym co każda z nas ma w sercu najpiękniejszego.

Zgodnie z filozofią naszej marki, przygotowując kolejne kolekcje chcemy pokazywać, jak cudowne i wspaniałe są kobiety, nie tylko dzięki swojej urodzie, ale przede wszystkim dzięki temu co mają do zaoferowania wewnętrznie. Nasza poprzednia kolekcja Aqua opowiadała o kobiecie będącej metaforą wody – jako źródła życia, kobiecie, która tak jak rzeka płynie w określonym kierunku realizując swoje plany i marzenia, osiągając wyznaczone cele. Nasza najnowsza kolekcja Eden Gardens związana jest z duchowością kobiety, jej emocjonalnością, wrażliwością i subtelnością. Otwarciem serca na zdarzenia, które przynosi każdy dzień i reakcji na nie. Jest także pewną metamorfozą jej całego życia i sensu istnienia. – tłumaczy Ewa Gawkowska.

Na wybiegu zainscenizowanym w przepięknych wnętrzach Sali Balowej hotelu Intercontinental Le Grand, modelki zaprezentowały 30 sukni wykonanych z muślinów, tafty jedwabnej, a także wełny szlachetnej, uzupełnionych o francuskie koronki oraz ręcznie naszywane korale, kryształy Swarovskiego i specjalnie przygotowane aplikacje w kształcie kwiatów i motyli. Poprzez utrzymane w pastelowych odcieniach kolory kreacji projektantki pokazały kobiecy świat, pełen różnych barw i emocji. Rozpoczynając od białej jedwabnej sukni uzupełnionej o ręcznie robiony koronkowy kapelusz, poprzez lekkie białe tiulowe suknie z kwiatowymi deseniami oraz żółte muślinowe – pełne słonecznego blasku, tak jak wtedy kiedy kobieta z miłością uśmiecha się do swoich dzieci, różowej – kiedy jest zakochana i romantyczna, czy też białej finałowej – pokazującej jej piękno i czystość. W raz z kolejnymi sylwetkami modelki przeobrażały się i rozkwitały niczym kwiaty, a publiczność witała je z entuzjazmem i zaciekawieniem.

Kolekcja Eden Gardens pokazała jak wspaniale kobieta potrafi dojrzewać i przechodzić metamorfozę wraz z pojawiającymi się w jej życiu doświadczeniami i emocjami, jak potrafi zachwycać i być ciągle na nowo odkrywana.

Kwiaty towarzyszą nam przez całe życie – nadają chwilom niezwykłości, zapachu, dobrych emocji i radości. Kobieta sama jest jak kwiat – rozkwita w swojej kobiecości, potrafi emanować pięknem, zarażać nim, hipnotyzować zapachem i jednocześnie potrafi odradzać się i na nowo rozkwitać w sytuacjach, kiedy otaczający świat ją zrani, kiedy przychodzą ciężkie chwile. Wbrew przeszkodom odradza się na nowo – tak jak każdej wiosny na nowo zakwitają ogrody. – opowiadała po pokazie Małgorzata Szczęsna.

– Kobieta, tak jak pąk kwiatu, przechodzi ciągłą metamorfozę i rozkwita. Na samym początku nie jest oczywiste, czy pąk będzie miał możliwość ze względu na różne warunki otoczenia, rozkwitnąć i pokazać się w pełnej krasie i blasku. Kobieta również jest taką zagadką – rodzimy się i powoli rozkwitamy dzięki emocjom, sytuacjom, życiowym doświadczeniom. To one w jakimś stopniu wyznaczają kierunek naszego rozwoju i tego jakimi osobami (kwiatami”) będziemy i co będziemy sobą reprezentować, czy staniemy się piękną, szlachetną białą różą, czy też nie. – dodała Ewa Gawkowska.

Po ubiegłorocznych pokazach w Cannes i Monte Carlo, udział w Paryskim Tygodniu Mody jest kolejnym krokiem w rozwoju marki La Metamorphose.

Powrót do Paryża jest spełnieniem naszych marzeń oraz celów życiowych i zawodowych. To symboliczny powrót do miejsca, w którym razem z naszą babcią rozpoczęłyśmy przygodę z modą. Tu, jako dzieci obserwowałyśmy i uczyłyśmy się czym jest kobiece piękno i elegancja. Teraz wróciłyśmy do Paryża, by opowiedzieć naszą historię i pokazać to piękno w naszej interpretacji, w ujęciu marki La Metamorphose. Cieszymy się bardzo, że nasza opowieść tak bardzo spodobała się publiczności. – podsumowuje  pokaz Ewa Gawkowska.

_________________________________

La Metamorphose – Stworzona przez siostry Ewę Gawkowską i Małgorzatę Szczęsną marka istnieje na polskim rynku od 2012 roku i ma na swoim koncie udział w licznych pokazach i targach mody w Polsce, Rosji, Holandii, Francji i Monako. Jako jedna z siedmiu wyróżnionych firm, La Metamorphose miała okazję zaprezentować swoją kolekcję w ramach pokazu „Selected” w Moskwie. Po ubiegłorocznych pokazach na Cannes Film Festival 2018 Cocktails and Couture Gala oraz Grand Prix Monaco w Monte Carlo, udział w Paryskim Tygodniu Mody jest kolejnym krokiem w rozwoju marki. Za kostiumy do dwóch sztuk teatralnych wystawianych we Włoszech, siostry otrzymały wyróżnienie Fashion for Theatre Viterbo. La Metamorphose otrzymała również Wiktorię – Znak Jakości Przedsiębiorców i tytuł Lider Mody Damskiej. Siedziba marki znajduje się w Warszawie.

Oficjalna strona marki: La Metamorphose | Instagram: @lametamorphoseofficial | Facebook

2019-01-22T12:26:48+01:0022 stycznia 2019|Moda|

Może zainteresuje Cię również: