Strona główna » Blog » Kwiaty z dostawą do domu, czyli z ogrodu pod drzwi

Kwiaty z dostawą do domu, czyli z ogrodu pod drzwi

Prezenty można śmiało podzielić na dwie grupy – trafione i nietrafione. To, do jakiej grupy zostanie zakwalifikowany prezent zależy od wielu czynników, jednak jest prezent, który zawsze jest trafiony. Prezent z tradycjami, który jest ponadczasowy, uniwersalny, wiecznie żywy i pożądany – kwiaty z dostawą do domu lub wręczone osobiście, bo o nich tutaj mowa, to zawsze dobry pomysł na prezent. Tak jak alkohol wybieramy według gustu, tak kwiaty należy wybierać według okazji.

Kwiaty rządzą się pewnymi prawami – mają swoją symbolikę i znaczenie. Trzeba ich przestrzegać inaczej można się narazić na faux pas. Żonkile wręczamy w ramach złożenia podziękowań, złożenia gratulacji, ale raczej żółtego koloru unikamy, gdyż symbolizuje zazdrość lub miłość bez wzajemności. Liczba kwiatów powinna być nieparzysta a cięte są bardziej eleganckie lecz to ogólne zasady. Jeśli mamy je łamać to świadomie – na przykład na 10 rocznicę ślubu wręczamy dziesięć pięknych róż. Poniżej doradzamy jakie kwiaty wręczyć adekwatnie do okazji.

Dla kobiety

Najczęściej spotykany wariant, czyli mężczyzna wręczający kwiaty kobiecie, najczęściej z okazji rocznicy lub przeprosin za ostatnią kłótnię. Kobiety kochają kwiaty a świetnym pomysłem będzie oczywiście bukiet czerwonych róż. Jednak to bardzo tradycyjne, pełne patosu rozwiązanie i jeśli jesteśmy mężczyzną nowoczesnym, a nasza kobieta ceni sobie kreatywność, a nie utarte schematy, można rozładować decydując się np. Gerbery i bukiety z ciekawym, kolorowym przybraniem, które nadadzą bukietowi lekkości.

Męskie kwiaty

Drogie Panie, mężczyźni także lubią kwiaty i nie musicie się martwić, że odbierzecie im męskości. To bardzo popularny prezent w firmach, który można uzupełnić dodatkowym upominkiem w postaci butelki wina, czy innego alkoholu, jeśli sytuacja jest beznadziejna, bo mężczyzna wychowywał się na filmach z Humphrey Bogartem czy Bogusławem Lindą. Zasady są te same, jeśli chodzi o kwiaty dla Panów jednak można pomyśleć o bardziej stonowanej kompozycji i np. wiklinowym koszu.

Dla młodej pary

Jest zasada, że kwiaty, które dajemy w prezencie dla Państwa Młodych nie powinny być piękniejsze od bukietu Pani młodej. Zdecydowana większość osób uważa, że najbardziej pasują białe lub pastelowe kolory, które będą się wpasowywać w stylistykę ślubną. Nie przesadźmy z przybraniem, gdyż przesyt przytłacza. Pierwszą zasadę możemy niejako obejść składając je w koszu, dzięki czemu nie będą stanowić konkurencji dla bukietu trzymanego w ręce.

Tutaj sprawdzisz ofertę na: kwiaty z dostawą

Dostawa dla zapominalskich, jak i rozsądnych

Piękno kwiatów tkwi w ich ulotności, są delikatne, wrażliwe na czynniki zewnętrzne a duży bukiet jest ciężki w transporcie dlatego kwiaciarnie wychodzą naprzód z dostawą do domu nie tylko zapominalskim lub ludziom, których obowiązki okradają z czasu, ale także tym rozsądnym, którzy chcą by bukiet dotarł w idealnym stanie na miejsce.

2018-07-09T08:00:21+00:009 lipca 2018|Styl życia|

Może zainteresuje Cię również: