Kurtka pikowana – praktyczna i elegancka

Kurtki pikowane zagościły w naszych garderobach dobrych kilka lat temu i wygląda na to, że nie szybko znikną. Pokochaliśmy je za uniwersalność, a także mnogość fasonów. Noszą je zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Model husky

To właśnie model husky przez lata kojarzony ze stylem brytyjskim stał się podstawą do różnych wariacji. Projekt pułkownika Stephena Guylasa początkowo noszony był przez wędkarzy, myśliwych i jeźdźców konnych. Nazwa równa rasie psów nie jest przypadkowa, ponieważ pułkownik wziął ją od rasy swojego pupila. Model ten charakteryzował się lekkością, wygodą i lekkim ociepleniem. Miał służyć projektantowi jako odzienie na chłodniejsze dni, które zapewni dużą swobodę ruchów.

Główne cechy

Obecnie znajdziemy na rynku wiele wzorów kurtek pikowanych. Husky był dość obszernym modelem z pikowaniem w skośne kwadraty. Po bokach kurtki znajdują się rozcięcia zapinane na zatrzaski. Na przodzie pojawiają się dwie duże, naszywane kieszenie. Dominującymi kolorami w pierwszym okresie były granat i ciemna zieleń . Od momentu, w którym kurtka weszła do mody miejskiej sporo się zmieniło. Między innymi wprowadzono sporą paletę barw, znacznie żywszą niż początkowe odcienie. Model husky po swojemu stworzyli Włosi, którzy wprowadzili szczuplejszy fason i z miejsca się w nim zakochali.

Prostota i wygoda

Kurtki pikowane to przede wszystkim łatwość użytkowania. Nie musimy martwić się o zagniecenia, ponieważ tego typu produkty tworzone są z materiałów niegniecących. Są również bardzo lekkie, a co za tym idzie nie obciążą niepotrzebnie naszego bagażu. Jednak największą zaletą tego okrycia wydaje się być jego funkcjonalność. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat, Proste modele, w jednolitych barwach idealnie prasują do stroju codziennego jak i na wielkie wyjścia. Zgrywają się z jakże popularnymi jeansami i eleganckimi spodniami materiałowymi. Niektórzy zakładają ją także jako nieformalny garnitur. Kurtki tego typu zazwyczaj nie posiadają zbędnych dodatków. Jeśli znajdziemy w nich kaptur to taki, który schowamy w kołnierz. Po tego typu kurtkę spokojnie mogą sięgać osoby o różnym wzroście, ponieważ sklepy wypuściły fasony o różnych długościach. Do pracy, na spotkanie biznesowe, galę, konferencję, spacer z psem ta kurtka jest naprawdę na każdą okazję. Na dodatek dostępna w większości sieciówek w rozsądnych pieniądzach. Kurtki pikowane tworzone są od jakiegoś czasu także dla dzieci i młodzieży. Oczywiście tutaj dominują bardziej żywe kolory, a także dodatki. Tak więc nie tylko dorośli mogą być stylowi.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również