Strona główna » Blog » Kulturka i Pani Hyde – wideo

Kulturka i Pani Hyde – wideo

Krakowski zespół KULTURKA ma na swoim koncie album pt. „Nie Chcę Spać” (2004 r.). Z tego krążka pochodzą takie single jak „Kraj marynarek” czy piosenka „Miłość nad morzem”, która stała się jednym z hitów lata i od tego czasu na stałe weszła do kanonu letnich przebojów polskich stacji radiowych oraz internetu.

Kolejne single: „Piosenka dla Jurka” oraz „Telefon z Kulturką” – który przez kilka tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Wawa – spotkały się z uznaniem fanów i krytyków.

Owocem płyty były też udziały w festiwalu TOP TRENDY w 2005, Yach Film Festiwal, na Gali Złotych Dziobów Radia WAWA, gdzie zespół był nominowany w kategorii „Odkrycie Roku” oraz w kilkunastu imprezach i programach TVP i innych stacji.

Zespół dostał dwukrotnie zaproszony do Chicago, gdzie koncertował i występował w programach stacji telewizyjnych i radiowych dla 2 milionowej polskiej społeczności. Pobyt w USA zaowocował wykorzystaniem kilku piosenek zespołu w dwóch amerykańskich filmach fabularnych „Dirty Work” i „Runaway Divas”.

Skład zespołu:
Joanna Mendyka – wokal
Krzysztof Filus – gitary, śpiew
Piotr Płonka – gitary
Artur Malik – perkusja
Wojciech Famielec – gitara basowa

„PANI HYDE”
Tekst: Joanna Oparek
Muzyka: Krzysztof Filus

2012-07-27T06:57:35+00:0027 lipca 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: