Strona główna » Blog » Kult Unplugged

Kult Unplugged

W środę 22 września w warszawskim OCH-Teatrze zespół Kult zarejestrował koncert „bez prądu” z cyklu MTV Unplugged. Po raz pierwszy w historii, występ był rejestrowany w jakości high definition, a 8 utworów zostało udostępnionych podczas streamingu na żywo stronie MTV.

Podczas trwającego ponad 2 godziny występu, zespół zarejestrował łącznie 25 utworów – 22 „podstawowe” oraz 3 bonusowe. Wśród nich znalazły się takie hity, jak „Czarne słońca”, „Gdy nie ma dzieci”, „Komu bije dzwon”, ale też inne, cenione przez zespół i fanów piosenki. Zgodnie z tradycją występów, w trakcie MTV Unplugged artyści wykonują przynajmniej jeden cover. Kult zdecydował się przedstawić własną wersję „Zegarmistrza światła” Tadeusza Woźniaka. Nie zabrakło również gości specjalnych. W utworze „Nie dorosłem do swych lat” pojawił się Dr. Yry, który współpracował z Kazikiem Staszewskim przy projekcie El Doopa. W „Bliskich spotkaniach” zespołowi towarzyszył Tomasz Kłaptocz (Buldog), a w „Gdy nie ma dzieci” – Zacier.

Premiera telewizyjna koncertu z cyklu „MTV Unplugged Kult” odbędzie się 30 października o g. 22: 00 w MTV Polska. Natomiast 7 listopada stacja wyemituje dokument „Making of” z zapisem przygotowań do występu. W grudniu do sklepów trafi wydawnictwo CD oraz CD/DVD.

[nggallery id=93]
2018-03-14T12:29:05+00:0023 września 2010|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: