Strona główna » Blog » Krupa protestuje, Krajewscy projektują

Krupa protestuje, Krajewscy projektują

Noszenie prawdziwych futer to temat, wbrew miękkości futerka, ostry jak brzytwa. Przeciwko noszeniu futer protestuje, oczywiście oprócz ekologów, wegetarian i obrońców zwierząt, również top modelka, Joanna Krupa. Po drugiej stronie barykady mamy chociażby projektantów, którzy w swoich kolekcjach korzystają z naturalnych futer. Bodaj jedyny projektantami w Polsce, którzy nie dość, że nie bali się stworzyć kolekcję luksusowych futer, to jeszcze z dumą ją prezentują, są Ewa i Piotr Krajewscy.

Joanna Krupa niemal na każdy kroku podkreśla swoje zaangażowanie w walkę z „nosicielami futer” i związki z organizacją PETA (przez Krajewskich uważaną za sekciarską i manipulującą ludźmi, nikt bowiem w dzisiejszych czasach nie morduje zwierząt, tym bardziej nie w sposób bestialski, jak to przedstawia PETA). Modelka zaangażowała się m.in. w kampanię organizacji, w której wystylizowana na nagiego aniołka trzyma w dłoniach krzyż (dla wielu ta reklama okazała się równie, jeśli nie bardziej kontrowersyjna od przedmiotu sporu, czyli futer). Krupa nie znosi innej top modelki, Kasi Struss, która futra promowała czy noszącej futra Weroniki Rosati. (więcej w naszym serwisie)

Teraz pewnie znienawidzi Krajewskich. Tym bardziej, że Piotr nie pozostawia złudzeń, co do swojej opinii o Krupie: „Pani Joannie Krupie radzę się zastanowić nad tym, co ma wstrzyknięte w usta, zanim znów będzie krytykować za noszenie naturalnych futer. Powinna wiedzieć, że kolagen pochodzi od biednej, zabitej wcześniej krowy, a dokładnie z mięsa wołowego”. Jego zdaniem, to m.in. dzięki hodowlom jest szansa na utrzymanie gatunków, np. szynszyli, których w naturalnych warunkach żyje ok. tysiąca sztuk. Wiele gatunków bez tego by wyginęło, wiele ginie i na niewiele zdają się pompatyczne protesty pod publiczkę. „Pani Krupa niech lepiej zajmie się dziećmi chorymi na raka, skoro ma takie wielkie serce.” – dodaje projektant.

Piotr Krajewski w rozmowie przyznaje, że kocha zwierzęta, absolutnie nie zgadza się na bestialskie mordowanie zwierząt, ale też uważa, że o ile jest to robione w sposób humanitarny, to nic nie stoi na przeszkodzie, by potem z takich gryzoni uszyć sobie piękne futro, będące małym, modowym dziełem sztuki. Dlatego też, wbrew trendom (?) postanowili wraz z żoną Ewą, zaprojektować kolekcję luksusowych futer. Oczywiście, naturalnych.

A jakie jest Wasze zdanie? Kto ma rację? Zachęcamy do wypowiedzi w komentarzach.

Andrzej Kwaśniewski

Piotr Krajewski w futrze, foto:MWmedia

Joanna Krupa nago, foto:archiwum

Piotr Krajewski, foto:MWmedia

2018-03-14T12:02:30+00:0020 grudnia 2010|Moda, Styl|

Może zainteresuje Cię również: