Trzy kroki do smukłej sylwetki na wakacje.

Strona główna » Blog » Trzy kroki do smukłej sylwetki na wakacje.

Trzy kroki do smukłej sylwetki na wakacje.

Sezon urlopowo – wakacyjny już wkrótce się rozpocznie. Wielu z nas ma już zaplanowane wyjazdy w atrakcyjne turystycznie miejsca w Polsce i zagranicą, ale odczuwa niezadowolenie z powodu swojego wyglądu po okresie zimowym.

Te trzy kroki, a właściwie etapy o których była mowa na wstępie to ćwiczenia fitness, odpowiednia dieta i zabiegi masażu. Na rynku funkcjonuje już wiele klubów fitness, które posiadają bogatą ofertę zajęć, a profesjonalni trenerzy personalni pomogą dobrać indywidualny program ćwiczeń po to, aby uzyskać najlepsze ich efekty. Jeśli chodzi o dietę to i tu mamy do czynienia z bogatą ofertą firm cateringowych, które we współpracy z dietetykami pomagają dobrać najbardziej optymalną dietę dla naszego organizmu. Jest to o tyle wygodne, że posiłki dostarczane są wprost pod drzwi naszego domu. Oferty takich firm można znaleźć w Internecie wpisując do wyszukiwarki dieta do domu warszawa. Ze znalezieniem salonu masażu też nie ma problemu. W Warszawie działa wiele salonów oferujące różne style masażu. Ich oferty znajdziemy szukając w sieci masaż warszawa.

Na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych ruch fitness, który stopniowo rozprzestrzenił się na inne kraje. „Fit” oznacza bycie zdrowym i sprawnym. W Polsce za początek fitness uważa się początek lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Wcześniejszą formą aktywności fizycznej stał się aerobik, ale z latami jego amatorów zaczęło ubywać, gdyż okazał się niedopracowany, źle  prowadzony i kontuzjogenny. Korzyści z uprawiania różnych form fitness podzielono na: kompensacyjne, kondycyjne, kształtujące, estetyczne, zapobiegawcze, neutralizujące, zaspakajające, integrujące i zabawowe. Współczesny fitness ma w ofercie całą gamę zajęć z przyborami i bez, układów choreograficznych i nastawionych na wzmocnienie mięśni. Jeżeli myślimy o zrzuceniu paru kilogramów, to same zajęcia fitness sprawy nie rozwiążą – musi to być wsparte odpowiednią dietą. Nie zawsze jest czas i ochota na gotowanie. Poza tym muszą to być posiłki dobrze zbilansowane, a przygotowywanie dań z liczeniem  kalorii nie jest sprawą łatwą. Decydując się na dietę pudełkową otrzymamy codziennie świeże, smaczne, lekkie i zróżnicowane dania, a pięć zbilansowanych posiłków pozwoli wypracować zdrowe nawyki żywieniowe. Trzecim krokiem do wypracowania ładnej figury jest korzystanie z masażu  odchudzającego. Stosuje się go w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud, a także do ogólnego spadku wagi ciała. Polega on na intensywnym masowaniu, co powoduje spalanie zbędnego tłuszczu, rozbijanie i rozdrabnianie podskórnej tkanki tłuszczowej i usuwanie toksyn z organizm. Masaż polepsza ukrwienie skóry i mięśni, czym przyśpiesza przemianę materii. Zabiegi wyszczuplające to: ujędrnianie, modelowanie sylwetki, drenaż limfy i masaż izometryczny. Do masażu używa się odpowiednich kosmetyków.  

2018-03-14T03:34:46+00:00 19 czerwca 2017|Uroda|

1 komenarz

  1. Miśka33 19/06/2017 w 14:42 - Odpowiedz

    Teraz zaczynać to już ostateczny moment 😉 Ja już 2 tydzień na diecie z suvibox jestem. Może trochę się katuję, bo 1200 kcal wzięłam, ale oponka pozimowa tego wymagała. Desery też są uwzględnione w menu;) No i ruch przede wszystkim. Samo odżywianie to chwilowy efekt. Urlop mam dopiero we wrześniu, także jeszcze trochę czasu 😉

Zostaw komentarz