Kosmetyki do włosów dla Niej i dla Niego na Walentynki - ModaiJa

Kosmetyki do włosów dla Niej i dla Niego na Walentynki

Strona główna » Blog » Kosmetyki do włosów dla Niej i dla Niego na Walentynki

Kosmetyki do włosów dla Niej i dla Niego na Walentynki

Doskonale wiemy, że kobiety i mężczyźni różnią się pod wieloma względami. Nie tylko ich skóra ma inne właściwości, również sposób pielęgnacji, potrzeby i tryb życia są odmienne, Nie bez powodu marka REF stworzyła dwie odrębne linie dla Niej i dla Niego, abyśmy nie podbierali sobie nawzajem kosmetyków, a obdarowywali się tym co dla nas najlepsze.

Za właściwości naszej skóry w największym stopniu odpowiedzialna jest odmienna gospodarka hormonalna. Skóra mężczyzn jest o 25% grubsza, posiada niższe ph, jest bardziej elastyczna i wytrzymała. Ponadto mężczyźni znacznie mniej czasu poświęcają na pielęgnację, a kosmetyki cenią za ich uniwersalność, dlatego idealne dla nich będą rozwiązania 2 w 1 – np. żel łączący zalety profesjonalnego szamponu i chłodzącego żelu pod prysznic. Kobiety natomiast uwielbiają nowości i kosmetyki selektywne. Doskonale wiedzą jak je łączyć aby uzyskać idealny dla siebie efekt stylizacji.

O ile baza stosowana w kosmetykach do włosów dla kobiet i mężczyzn jest podobna ( np. substancje nawilżające) tak dla indywidualnego dopasowania REF zastosował w linii szamponów i wosków odrębne minerały, substancje łagodzące oraz chłodzące jak również dostosował charakterystyczny design opakowań i nuty zapachowe dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Istnieją ponadto znacznie bardziej istotne powody dla, których warto skompletować własną kosmetyczkę i nie podbierać szamponów od Drugiej Połówki. Np. używanie przez mężczyzn kosmetyków dla kobiet może powodować podrażnienia skóry głowy, z powodu zbyt dużej ilości wyciągów roślinnych czy aktywnych składników. Ważne jest zatem aby kosmetyki dobierać starannie, a włosom dostarczyć dokładnie takich składników jakich potrzebują. Szczególnie więc na Walentynki REF poleca pielęgnacje włosów we dwoje.

2018-03-14T09:56:50+00:00 12 lutego 2012|Kosmetyki|