Korzystne działanie oleju konopnego

Korzystne działanie oleju konopnego

W dawnych czasach konopie miały bardzo różnorodne zastosowanie. Wykorzystywano je na wiele sposobów i sprawdzał się w kuchni, modzie, kosmetyce, a także w przemyśle. Jednak z czasem ludzie zapomnieli o ich wszechstronnym działaniu. Obecnie wiele osób kojarzy je z tylko jedną możliwością zastosowania, która wzbudza wiele kontrowersji. Prze to wszystko zapominają, że konopie mogą mieć zróżnicowane działanie. Jednak w ostatnim czasie olej konopny wraca do łask, więc warto się trochę o nim dowiedzieć. 

Bogaty skład oleju konopnego świetnie wpływa na nasz organizm

Olej konopnych doskonale wpływa na nasz wygląd i zdrowie. Niestety często się o tym zapomina, ponieważ konopie wielu osobom kojarzą się tylko z jednym. Tak naprawdę ma ona wiele innych zastosowań. Na to wszystko wpływa jej bogaty skład! Warto pamiętać, że w oleju konopnym Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe. Omega-3 i omega-6 stanowią aż 80% jego składu. Jednak to nie koniec zalet! Ich proporcje są dokładnie takie, jak potrzebuje nasz organizm. Warto jednak pamiętać, że bardzo rzadko się tak trafia. W oleju konopnym znajduje się też wiele innych dobroczynnych składników. Zawiera on również mikroelementy (cynk, fosfor, magnez i wapń) oraz witaminy (z grupy B, A, E i K). To wszystko sprawia, że olej konopny ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm.

Jak wpływa olej konopny na nasz organizm?

Wspomnieliśmy, że olej konopny ma świetny skład, który doskonale wpływa na nasz organizm. Jednak jakie korzyści ze sobą dokładnie niesie? Ma on doskonały wpływ na odporność naszego organizmu, więc warto po niego sięgać szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Olej konopny również poprawia stan jelit, poprawia działanie układu hormonalnego, a także łagodzi syndrom napięcia miesiączkowego. Dlatego kobiety nie powinny go pomijać w swojej diecie. Jeśli jesteśmy zestresowani olej konopny również może nam pomóc. Warto pamiętać, że doskonale on wpływa na samopoczucie, uspokaja, a także ułatwia zasypianie. Na koniec nie zapominajmy, że pomoże się uporać też z poważniejszymi dolegliwościami – zapobiega zatorom, wzmacnia naczynia krwionośne, łagodzi stany zapalne organizmu, obrzęki mięśni, a także bóle stawów. Wysoka zawartość antyutleniaczy sprawia, że to również dobry sposób na ochronę przed nowotworami.

Olej konopny ma też świetny wpływ na nasz wygląd

Olej konopny nie tylko świetnie wpływa na nasze zdrowie, ale również wygląd. To sprawia, że coraz częściej pojawia się w naszych kosmetykach. Godne polecenia produkty znajdziemy na medicalhemp.pl. Dlaczego warto stosować dermokosmetyki? Przede wszystkim sprawią, że cera stanie się promienna i dłużej będzie wyglądać młodo. W dodatku olej konopny reguluje produkcję sebum i sprawdza się przy leczeniu różnych chorób skórnych, np. trądziku czy łuszczycy. Zmniejsza również ryzyko powstawania stanów zapalnych, podrażnień oraz przebarwień. Nie zapominajmy też, że kosmetyki zawierające olej konopny łatwo się wchłaniają i dobrze rozprowadzają.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również