Strona główna » Blog » Kora w jury Must be the music!

Kora w jury Must be the music!

Kora, Zapendowska, Sztaba i Łozo jurorami „Tylko muzyka. Must be the music„. Sykut i Rock w roli prowadzących.

Już w marcu na antenie Telewizji POLSAT pojawi się nowy muzyczny talent show „Tylko muzyka. Must be the music”. Z tej okazji zorganizowano specjalną konferencję prasową z udziałem gwiazd, jurorów i prowadzących nowy show.

Telewizja POLSAT od samego początku stawiała na śpiew i muzykę. Pierwsza edycja „Idola” w 2002 roku stała się prawdziwą rewolucją na rynku muzycznym. Kolejne cztery edycje przyniosły scenie muzycznej takie gwiazdy, jak: Monikę Brodkę, Ewelinę Flintę, Szymona Wydrę czy Anię Dąbrowską. Także laureaci kolejnych ośmiu edycji Sopot TOPtrendy Festiwal, m.in.: Sistars, Zakopower, Bracia czy Volver, dzięki stacji przebojem weszli na rynek muzyczny.

Program “Tylko muzyka. Must be the music” stawia na ludzi uzdolnionych muzycznie, którzy śpiewają i grają – którzy po prostu są muzyką. Pierwszy etap programu, tzw. etap precastingów, miał miejsce w styczniowe weekendy, w 8 dużych miastach w Polsce i zakończył się olbrzymim sukcesem – zgromadził ponad 10 tysięcy chętnych, których marzeniem jest stać się nowym muzycznym idolem. Na castingach pojawiły się, m.in. zespoły pop, soul, rock, blues, folk, metal, wokaliści, chóry, orkiestry, instrumentaliści i beat boxerzy. Najmłodszy uczestnik castingu miał 5 lat, najstarszy ponad 80. Wszyscy uczestnicy castingów mogli zaprezentować zarówno własne utwory jak i covery.

Nowy show będzie się składać z dziesięciu odcinków: 5 castingowych, 4 półfinałowych oraz finału. Na etapie precastingów, w których wzięło udział ok. 10 tys. ludzi, producenci oraz zaprzyjaźnieni z Telewizją Polsat muzycy wybrali 150 najlepszych uczestników. Jurorzy wybiorą na etapie odcinków castingowych ok. 30 uczestników, którzy przejdą do półfinałów. W odcinkach półfinałowych jurorzy oceniają uczestników, zaś o tym, kto przejdzie do finału decydują SMSy od widzów, podobnie jak w finale. Równolegle, powstaje na Facebooku top lista najchętniej oglądanych, istnieje także możliwość odtwarzania i oglądania poszczególnych wykonań, zarówno z odcinków castingowych, jak i półfinałowych. „Tylko muzyka. Must be the music.” jest nowatorski w stosunku do innych talent show, gdyż daje szansę wykonawcy stać się znanym nie tylko w telewizji, ale i w Internecie – i to już od pierwszych minut programu. To pierwszy talent show, który współpracuje z najpopularniejszym na świecie portalem społecznościowym Facebook.

Do 6 lutego na Facebooku będzie trwał ostatni – tzw. internetowy precasting do programu „Tylko muzyka. Must be the music.” Wezmą w nim udział wszyscy, którzy zamieszczą swoje filmiki z wykonaniami na Facebooku, następnie poprzez swoje profile i linki uczestnicy precastingu będą mogli zachęcać do głosowania na swój występ wśród internautów, w szczególności użytkowników Facebooka. Dwóch zwycięzców, z największą liczbą głosów (solista i zespół traktowane są jako jeden podmiot) otrzyma możliwość udziału w warszawskim castingu jurorskim.

Program powstanie na licencji słynnej amerykańskiej firmy Shine International, potentata na rynku mediów, należącej do Ruperta Murdocha. Uczestnicy brytyjskiej wersji nagrali w sumie 21 singli, które były prezentowane w rozgłośniach radiowych i Internecie. Większość z nich była notowana na UK TOP 40 Charts.
Polską edycję programu poprowadzą Maciek Rock i Paulina Sykut. W skład jury wchodzą: Adam Sztaba, Elżbieta Zapendowska, Wojtek „Łozo” Łozowski (Afromental) oraz Kora.

[nggallery id=669]
2018-03-14T11:52:51+00:004 lutego 2011|Gwiazdy|

Może zainteresuje Cię również: