Strona główna » Blog » Konturówka i błyszczyk dla ponętnych ust

Konturówka i błyszczyk dla ponętnych ust

Pełne i zmysłowe usta są marzeniem wielu kobiet, niestety nie wszystkie zostały nimi obdarzone. Dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej poprawianie natury stało się niezwykle proste, choć często okupione skutkami ubocznymi. Na szczęście producenci kosmetyków kolorowych spieszą z pomocą tym paniom, które wybierają naturalne metody korygowania swojego wyglądu, za pomocą makijażu.

Jak jednak osiągnąć efekt powiększenia optycznego ust, by był on jak najbardziej naturalny i odpowiedni dla naszego typu urody? Z pewnością trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Odpowiedni kolor!

Posiadaczki wąskich ust, które za pomocą makijażu chcą powiększyć optycznie powinny unikać ciemnych pomadek w intensywnych kolorach. Jeśli chcą wpasować się w najnowsze trendy tej wiosny i olśniewać jaskrawymi kolorami fluo, mogą to robić stosując perłowy błyszczyk wykańczający makijaż. Jasne pomadki w pastelowych odcieniach bladego różu, moreli czy piaskowym odcieniu beżu można stosować bez obaw i w każdej sytuacji.

Lśnij!

Robiąc makijaż warto pamiętać o prostej zasadzie, która sprawi, że nasze usta będą zawsze pełne i kuszące: nie rozstawaj się z błyszczykiem. Wybierajmy zwłaszcza te zawierające pigmenty odbijające światło oraz perłowe lub diamentowe drobinki. Ten wygodny w aplikacji kosmetyk dodając blasku ustom sprawi, że będą wyglądały na soczyste i zmysłowe. Jak podpowiada Agnieszka Sęczkowska, wizażystka marki Golden Rose: błyszczyk nakładamy na środek górnej i dolnej wargi, a następnie delikatnie go rozprowadzamy. Pokrywając nim całe usta, na środku warg warto dodać kroplę błyszczyku o ton jaśniejszego.

Konturówka czyni cuda

Do łask powraca niedoceniana często konturówka. Pojawiające się na rynku modele w cielistych i naturalnych kolorach stają się niezastąpionym narzędziem w misternej sztuce makijażu. Odrobina inwencji może sprawić, że za pomocą kredki powiększymy lub pomniejszymy usta, a nawet podniesiemy ich opadające kąciki, nadając twarzy zupełnie nowego wyrazu.

Efekt na dłużej

Chcąc cieszyć się nieskazitelnym makijażem przez cały dzień warto przed nałożeniem pomadki czy błyszczyku pokryć usta fluidem. Posiadaczki niedostatecznie dużych warg powinny koniecznie wybrać rozświetlający. Używając kredki obrysowujemy starannie kontury ust pamiętając, by zawsze zaczynać od malowania górnej wargi od środka ku kącikom, a następnie dolną – linią ciągłą od strony lewej do prawej. Trzymając się tej zasady łatwo osiągniemy idealną symetrię obrysu. Następnie wypełniamy kontur drobnymi kreseczkami rysowanymi kredką, by ostatecznie rozetrzeć je delikatnie palcem – radzi Agnieszka Sęczkowska z Golden Rose. Po przygotowaniu takiej bazy możemy być pewne, że błyszczyk lub szminka pozostaną na naszych ustach na dłużej.

[nggallery id=2717]

źródło: www.goldenrose.pl

2018-03-14T09:44:16+00:008 maja 2012|Kosmetyki, Uroda|

Może zainteresuje Cię również: