KONKURS: Sosnowe dziedzictwo

Strona główna » Blog » KONKURS: Sosnowe dziedzictwo

KONKURS: Sosnowe dziedzictwo

Ciepła opowieść o kobiecie, której przeszłość zgotowała najwspanialszą niespodziankę – pomogła odnaleźć własne miejsce na ziemi. To historia, o której pomyślisz: chciałabym, żeby była moja…

Kwilące niemowlę, ukryte pod biurkiem pewnego tragicznego dnia podczas powstania warszawskiego, zamknięty na cztery spusty sejf, przez czterdzieści lat strzegący powierzonej mu tajemnicy, otoczony sosnami stary dwór nad jeziorem, czekający cierpliwie na swoją właścicielkę… Przeszłość i teraźniejszość splatają się tu w chwilami dramatyczną, a chwilami pełną humoru opowieść pokazującą, że los potrafi się do nas uśmiechnąć nawet wówczas, gdy zupełnie tego nie oczekujemy.

Anna Towiańska niespodziewanie zostaje właścicielką Sosnówki, pięknego, starego dworku na Kujawach. Odziedziczony po matce, która nie wiedziała o jego istnieniu, opuszczony i zaniedbany dom wymaga solidnego remontu. Anna postanawia przywrócić mu dawną świetność. Odkrywając malowniczą Sosnówkę, przygarnia porzuconą psinę i poznaje sympatycznych mieszkańców pobliskiego miasteczka. Samozwańczy parkingowy Dyzio, pilnujący porządku na rynku, przystojny weterynarz Grzegorz, właściciel firmy remontowej Jacek i mały Florek, szukający ciepła i miłości – wszyscy oni są pod urokiem prześlicznej, nowo przybyłej „dziedziczki z Sosnówki”. Nic więc dziwnego, że Anna postanawia zostać w Sosnówce na dłużej.

„Sosnowe dziedzictwo” to magiczna, pełna pogody ducha i życzliwości historia o tym, jak los czasami pomaga nam być szczęśliwymi.

Książkę polecają:
To historia, o jakiej marzy każda kobieta. Opowieść rodzinna z tajemnicą w tle. Na taką fabułę złożyły się odpowiednio dobrane komponenty: miłość z przeszkodami, wojna i tragiczny los kilku warszawskich rodzin. Wyszła z tego powieść, w której losy dziadków, tych prawdziwych i tych przyszywanych, wywierają ogromny wpływ na życie pewnej 30-letniej Anki… Pewnego dnia młoda kobieta budzi się jako spadkobierczyni majątku z przedwojennym dworkiem, gdzieś na kujawskiej wsi. To odkrycie przewraca do góry nogami jej dotychczasowe życie. Bajka? Bajka! Ale jak się ją cudownie czyta! Anna Dmowska, magazyn „Claudia”

Maria Ulatowska SOSNOWE DZIEDZICTWO
Premiera książki: 8 lutego 2011
wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Format: 125mm x 195mm, Liczba stron: 296, Oprawa: miękka
Cena detaliczna: 29,90 zł

Maria Ulatowska czytała od zawsze. To, że napisze książkę, wiedziała również od bardzo dawna. Na co dzień specjalistka od prawa dewizowego, dopiero na emeryturze znalazła trochę czasu i zrealizowała swoje marzenie. Mieszka w samym centrum Warszawy, ale najchętniej mieszkałaby gdzieś poza miastem… Na przykład tam, gdzie stoi dworek pośród sosen. Najbardziej bowiem kocha las, swoją rodzinę i psy. Może w trochę innej kolejności… „Sosnowe dziedzictwo” to jej debiut literacki. Druga część tej opowieści, „Pensjonat Sosnówka”, ukaże się w maju 2011 roku.

Przeczytaj wywiad z autorką!
uwaga, może znajdziesz tam podpowiedź, która przyda Ci się w naszym

KONKURSIE

w którym nagrody to 3 egz. książek Marii Ulatowskiej „Sosnowe dziedzictwo” ufundowane przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Nagrody rozlosujemy wśród osób, które w terminie do 13.02.2011 r. nadeślą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe:

Wymień przynajmniej dwa nazwiska ulubionych autorek/autorów Marii Ulatowskiej?

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres: konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie sosnowe

Rozwiązanie konkursu i ogłoszenie nazwisk laureatów w tym samym miejscu – nie zapomnijcie o podaniu w mailu swoich danych – w Walentynki, 14. lutego 2001 r.

Rozwiązanie konkursu

Prawidłowa odpowiedź to m.in. Lucy Maud Montgomery, Agatha Christie, Irwin Shaw, John Steinbeck, Konstanty Ildefons Gałczyński, Magdalena Samozwaniec, Jan Brzechwa,  Melchior Wańkowicz.

Nagrody wylosowali: Barbara Tołłoczko z Nysy, Joanna Szkudlarek Miasteczko Krajeńskie i Eliza Nowak z Opola.

Gratulujemy i życzymy miłej lektury.

2018-03-14T11:52:55+00:00 3 lutego 2011|Konkursy, Kultura|