Konkurs: Paryski spadek - ModaiJa

Konkurs: Paryski spadek

Strona główna » Blog » Konkurs: Paryski spadek

Konkurs: Paryski spadek

Dalsze losy bohaterek „Paryskiej pokojówki”. Możecie je poznać dzięki naszemu konkursowi!

Przełom lat 70. i 80. Cztery lata po powrocie do Polski z pamiętnych wakacji w mieście marzeń, Agnieszka i Ewa mają szansę powtórzyć swoje przygody. Dziewczęta dowiadują się o niespodziewanym spadku – maleńkiej mansardzie na ostatnim piętrze starej kamienicy, którą zapisał im kloszard zwany Napoleonem. Muszą załatwić masę formalności urzędowych związanych z tym darem. W Polsce nadal trwa komuna, a wyjazd za żelazną kurtynę z ogromną pieczęcią policji francuskiej w paszporcie jest wielce ryzykowny. Mimo to Agnieszka odważnie wyrusza na Zachód, licząc, że i tym razem szczęście jej nie opuści. Ewka od trzech lat przebywa w Stanach, ale zamierza do przyjaciółki dołączyć, by wesprzeć ją w walce z francuską niemocą urzędniczą. Dziewczyny jak zawsze mogą liczyć na niezawodną pomoc ich wypróbowanego na dobre i złe, przyjaciela Mariana, artysty z Montmartre`u. Jednak pozornie prosta do załatwienia sprawa przeradza się w wielką zagadkę, krok po kroku Agnieszka odkrywa całkiem nowe fakty związane z tym tajemniczym spadkiem…

Ewa Grocholska (ur. 1953) jest z zawodu artystą plastykiem, choć pisanie sprawia jej radość nie mniejszą niż projektowanie.

Ewa Grocholska Paryski spadek
Wydawnictwo Prószyński Media
Data wydania: 17.11.2011, Oprawa: miękka, Format: 125 x 195 mm, Liczba stron: 432, Cena detaliczna: 32,00 zł

Zobacz również: fragment powieści!

być może w nim znajdziesz podpowiedź na pytanie w naszym

KONKURSIE

w którym do wygrania jest 5 książek Paryski spadek ufundowanych przez wydawnictwo Prószyński Media

Pytanie konkursowe: jak nazywa się we Francji dozorczyni domu?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie: spadek w nieprzekraczalnym terminie do 30 grudnia 2011 r. (w mailu nie zapomnijcie o podaniu swoich danych, niezbędnych w przypadku ewentualnej wygranej!).

Nagrody rozlosujemy wśród nadawców prawidłowych odpowiedzi.Rozwiązanie konkursu oraz nazwiska laureatów – w tym samym miejscu poniżej, w terminie do 3 dni roboczych.

Rozwiązanie konkursu

Prawidłowa odpowiedź: konsjerżka (concierge)

Nagrody wylosowali: Stanisław z Krakowa, Malwina z Zabrza, Janusz z Kołobrzegu, Aneta z Wadowic, Weronika z Krakowa.

Gratulujemy i życzymy miłej lektury!

2018-03-14T10:13:53+00:00 15 grudnia 2011|Konkursy, Kultura|