Koncert dla Nury, matki z Aleppo

Strona główna » Blog » Koncert dla Nury, matki z Aleppo

Koncert dla Nury, matki z Aleppo

Koncert dla Nury, matki z Aleppo

18 kwietnia, 19.00, klub Zet Pe Te, ul. Dolnych Młynów 10

 

Grupa mieszkańców i mieszkanek Krakowa oraz Polska Misja Medyczna zapraszają na Koncert Charytatywny dla Nury Nataah z Aleppo, 18 kwietnia, o g. 19 Zet Pe Te ul. Dolnych Młynów 10. Wystąpią: Aga Zaryan, Grzegorz Turnau i Wassim Ibrahim wraz z Chórem w Kontakcie z Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca.

Bilety na koncert do kupienia na: biletomat.pl/nura

 

Kim jest Nura?

Ma 29 lat i pochodzi ze wschodniego Aleppo. Do niedawna mieszkała tam z mężem i czwórką małych dzieci: Zahrą, Sagarem, Ahmadem i Sheimą. W sierpniu 2016 roku jej dom został zbombardowany. Nura i jej dzieci zostali pod gruzami. Znaleziono ją z rocznym Ahmadem w ramionach, chłopiec zginął. Nie przeżyła też siedmioletnia Zahra. Z życiem uszli pięcioletni Sagar i dziesięcioletnia Sheima, która odniosła ciężkie obrażenia.

Nura również była ciężko ranna. Jej zmiażdżona prawa ręka musiała zostać amputowana powyżej ramienia. Nura obecnie przebywa w mieście Gaziantep w Turcji. Jest jedną z pacjentek doktora Mansoura Alaytrasha z syryjskiej organizacji Balsam Medical, z którą współpracuje Polska Misja Medyczna. Pilnie potrzebuje pomocy.

 

Wystarczy około 15 tysięcy złotych, aby pokryć koszty protezy ręki i przywrócić jej sprawność. Dlatego my – czyli grupa mieszkańców i mieszkanek Krakowa, których łączy to, że nie potrafią patrzeć obojętnie na tragedię dziejącą się w Syrii – we współpracy z Polską Misją Medyczną i przy wsparciu inicjatywy Witajcie w Krakowie i Koła Naukowego Studentów i Studentek Socjologii UJ – postanowiliśmy zorganizować Koncert dla Nury.

 

Klub Zet Pe Te charytatywnie odstąpił nam przestrzeń koncertową a MasterSound, nieodpłatnie przekazał nagłośnienie.

Artyści zrzekli się honorarium, a dochód z biletów zostanie w całości przeznaczony na zakup protezy dla Nury Nataah i leczenie jej 10-letniej córki Sheimy.

 

Bądźcie z nami 18 kwietnia! Pokażmy siłę solidarności tkwiącą w Krakowianach i Krakowiankach. Niech będzie to wydarzenie, które na jeden dzień połączy Kraków z Aleppo. Wyciągnijmy pomocną dłoń do Nury i pomóżmy jej odzyskać rękę!

 

Nie możesz być na koncercie, a chcesz wesprzeć zakup protezy ręki dla Nury Nataah? Zrób wpłatę na konto Stowarzyszenia Polska Misja Medyczna, ul. Rejtana 2, Kraków, Pekao SA nr konta 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444, z dopiskiem „dla Nury”.

2017-03-30T13:58:06+00:00 30 marca 2017|Świat Kobiet|