zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Kolor ubioru zdradza twój charakter

Kolor ubioru zdradza twój charakter

Chcesz jasno wyrazić swe wnętrze, postawę, przekonania. To proste. Wystarczy wzbogacić swą wiedzę o zagadnienia z dziedziny „psychiczne oddziaływanie kolorów„, aby bezbłędnie zharmonizować swe wnętrze i aspekty zewnętrzne. I oto stajesz się spójną całością, pozbawioną poczucia dezorientacji. Kolor twojego ubioru staje się naturalnym środkiem wyrazu.

Maria Sadowska na czerwono, foto:MWmedia

Jeżeli ubierasz się na czerwono – można to odczytać jako kodowany komunikat: jest we mnie ogień, namiętność i siła. Kolor ten lubią w swoim stroju osoby, którym odpowiada rozmach i działanie. Czerwień sprawia, że czujemy się aktywni, gotowi do otwartego, bezpośredniego działania. Mając na sobie czerwoną sukienkę na pewno nie „wtopisz się w tłum”. Strój koloru pomarańczowego wskaże natomiast twoją śmiałość, żądzę przygód, entuzjazm. Ludzie preferujący ten kolor są zdecydowani i pewni siebie, z dużym poczuciem humoru i chęcią towarzyskiej konwersacji.

Kolor żółty jest najodpowiedniejszy dla osób lubiących władzę i kontrolę oraz pracę związaną z wykorzystaniem intelektu. Działa on inspirująco, stymulująco, sprzyja otwartości umysłu. Jest to kolor kojarzony ze Słońcem – nosząc go jaśniejesz najpiękniejszym światłem.

Zieleń w ubiorze wskazuje osobę, która nie lubi się wyróżniać, dbająca o konwenanse. Jeśli lubisz ten kolor -równocześnie cenisz sobie przyrodę i płynące od niej poczucie bezpieczeństwa. Dążysz do harmonii. Ubierając się na turkusowo zapewne chcesz aby dostrzegano w tobie młodzieńczy temperament. Preferując ten kolor odkrywasz swoją przystępną osobowość, pełną odświeżającej energii.

Stroje w tonacji niebieskiej sugerują duchowość i uporządkowanie. „Niebiescy” lubią spokój i ciszę, są lojalni i uczciwi. Wysyłają w przestrzeń sygnał: chcę być sam, zagłębiam się w marzeniach. Ubierając się na fioletowo żądasz szacunku, masz poczucie własnej wartości, godności osobistej. Fiolet często preferują w swoim stroju artyści, ze względu na jego właściwości kreatywne i duchowe.

Czarny to uniwersalny kolor śmierci, smutku i pokuty. Uznawany jest za symbol tajemnicy atrakcyjności seksualnej, buntu wobec panujących norm. Ubiory w tym kolorze noszone są przez osoby, które chcą wyglądać tradycyjnie i szacownie – biznesmenów, księży, policjantów. Osoby nagminnie noszące czerń mają skłonność do zahamowań w ekspansji, są biernymi obserwatorami życia. Czerń, to zaprzeczenie wszelkiego koloru, biel zawiera w sobie wszystkie barwy.

Biel jest kolorem niezależności. W stroju kojarzona jest z czystością, nieskazitelnością, niewinnością. Kolor brązowy powstaje z połączenia dwóch kolorów: czerwonego i czarnego. Osoba wybierająca go do swojego stroju jest oddana swojej pracy, rodzinie i przyjaciołom. W życiu jest konkretna i praktyczna, choć może cierpieć na brak poczucia bezpieczeństwa oraz stabilności. Jeśli podoba ci się brąz – umiesz docierać do sedna sprawy, traktujesz wszystko
w sposób prosty i bezpośredni.

Jedno jest pewne – życie jest zbyt krótkie, aby ubierać się na smutno. Wykorzystujmy całą gamę kolorów.

Na żółto - Edyta Herbuś, foto:MWmedia

Małgorzata Socha w tonacji niebieskiej, foto:MWmedia

Olga Bończyk w śnieżnej bieli, foto:MWmedia

2018-03-14T12:11:34+01:0013 listopada 2010|Styl|

Może zainteresuje Cię również: