Najnowsza kolekcja DENI CLER jest klasycznie prosta i osadzona w obowiązujących trendach jak nigdy dotąd. Propozycje na wiosnę i lato są świeże, ale z poszanowaniem najlepiej rozumianej klasyki. Szukając źródeł inspiracji można zauważyć wpływ lat 50tych i 60tych z charakterystyczną linią A sukienek noszonych do butów na płaskim obcasie. Nawiązania do najlepszej włoskiej tradycji niewymuszonej elegancji wyrażonej prostą konstrukcją, ograniczeniem ozdobnych dodatków i doskonałym szyciem. Cała kolekcja jest bardzo wyważona zarówno projektowo, konstrukcyjnie jak i w warstwie wykończenia. Na ekstrawagancję pozwolono sobie jedynie w jakości i doborze materiału. Dominują jedwabie, bawełna i lekkie kaszmiry, ale pojawiają się również koronki i bardzo nowatorskie tkaniny pokryte złotą politurą.

„Nowa kolekcja jest pierwszym zwiastunem zmian w DENI CLER. Inspiracje czerpaliśmy przede wszystkim w klasycznym, włoskim podejściu do kobiecości i elegancji przełamując je mocnymi światowymi trendami”- mówi Monika Kapłan-Gerc prezes DENI CLER. „Naszą ambicją jest ubieranie współczesnych kobiet, aktywnych zawodowo, które oczekują dobrego projektu i jakości. Kolekcja S/S 2013 z pewnością odpowie na te oczekiwania.”

Propozycje w Lookbooku DENI CLER zostały podzielone na 5 wiodących trendów kolekcji.

Easy Chic, swobodna miejska sylwetka. Zwiewne plisy, klasyczny trencz i casualowy garnitur, idealne dla współczesnych kobiet. Dominują barwy safari: czerń łączona z piaskiem.

Color, modele tego trendu elektryzują intensywnością barw: maliny, pomarańczy i żółtego. Proste formy sukienki-tuniki w modnej sylwetce typu A. Mocnym elementem tego trendu jest żakardowy „piżamowy” komplet w odcienu żółci.

Dark Blue, wpółczesna interpretacja stylu marynarskiego. Klasyczne łączenie granatu z bielą, przełamane mocną zielenią tworzące geometryczne wzory nawiązujące do stylistyki lat 60tych. Romantyzmu dodają ażurowe kwiaty w klasycznym granacie.

Pure, sylwetka surowa i zmysłowa jednocześnie. Proste, ascetyczne kroje kobiecego garnituru, ołówkowych spódnic i koszul. Obok jedwabiu i bawełny, sportowe dzianiny pokryte złotą “politurą”. Dominują barwy pudrowych pasteli, różu i szarości.

Retro, piękna, kobieca sylwetka lat 50-tych. Pojawiają się koronki, delikatne jedwabne koszule i charakterystyczne, retro płaszczyki. W kolorystyce kontynuacja pudrowych pasteli uzupełnionych przez odcienie perłowe.

Kolekcje tworzą również dzienne torebki i buty. Szczególnie ciekawa jest linia miejskich butów na płaskim obcasie, baleriny, mokasyny i slipersy wykonane z miękkiej, jagnięcej skóry. Do tego lakierowane szpilki na cienkim i umiarkowanie wysokim obcasie. Torebki skórzane na długich paskach i do trzymania w ręku. Idealnie skomponowane z kolekcją dopełniają stylizacje każdego trendu DENI CLER.

Powiadom znajomych!facebook Kolekcja Spring Summer 2013 DENI CLER Milano   Lookbooktwitter Kolekcja Spring Summer 2013 DENI CLER Milano   Lookbookpinterest Kolekcja Spring Summer 2013 DENI CLER Milano   Lookbooktumblr Kolekcja Spring Summer 2013 DENI CLER Milano   Lookbookgoogle Kolekcja Spring Summer 2013 DENI CLER Milano   Lookbooklinkedin Kolekcja Spring Summer 2013 DENI CLER Milano   Lookbookemail Kolekcja Spring Summer 2013 DENI CLER Milano   Lookbook