Strona główna » Blog » Kolekcja Marengo – nowy sposób prezentacji tkanin

Kolekcja Marengo – nowy sposób prezentacji tkanin

Kolekcja tkanin Marengo wyróżnia się nie tylko wyjątkową różnorodnością tkanin, ale także nowatorskim sposobem zaprezentowania ich klientom. ITALVELLUTI jako pierwsza firma na polskim rynku zdecydowała się na wprowadzenie próbnika, który nie tylko zawiera zestawienia próbek tkanin, ale także pokazuje w jaki sposób można łączyć je na meblach.

Kolekcja Marengo łączy zgodnie z aktualnymi trendami trzy tkaniny o bardzo różnorodnych splotach, fakturze i właściwościach. „Takie wyraziste różnicowanie faktur to jedna z najwyraźniejszych tendencji dotyczących tkanin obiciowych, które można było zaobserwować na tegorocznych targach w Mediolanie i w Como. W ramach jednej tonacji kolorystycznej łączy się tkaniny jednolite i wzorzyste, gładkie i z bogatą fakturą; wprowadza się jako urozmaicenie pikowania, ażury, dzianiny lub przeszycia.” – mówi Łukasz Hrabczak, manager firmy ITALVELLUTI „Tego rodzaju zestawienia są bardzo efektowne, trzeba jednak wziąć pod uwagę właściwości poszczególnych tkanin oraz zastanowić się jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć. Czasem lepiej zatrzymać się zanim dodamy kolejny element – bo może być już tym zbędnym, zakłócającym harmonię całej kompozycji.”

Właściwe komponowanie tkanin może się jednak okazać niełatwe. Dlatego też ITALVELLUTI zdecydowało się wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów i stworzyć narzędzie ułatwiające dobór tkanin. Dzięki próbnikowi kolekcji Marengo każdy może dotknąć próbek tkanin, zbadać ich fakturę, sprawdzić czy wybrane kolory będą pasowały do danego wnętrza, ale także może skorzystać ze wskazówek firmy jakie tkaniny przeznaczyć na siedziska, na podłokietniki i oparcia oraz na poduszki.

Kolekcja Marengo to dowód na to, że w jednej kolekcji mogą znaleźć się tkaniny o bardzo różnych właściwościach. Na korpusy i siedziska mebli proponujemy przede wszystkim wytrzymały Jersey. Perception Labirynt ma w zasadzie uniwersalne zastosowanie, ale ze względu na bogatą fakturę warto zrównoważyć je spokojniejszą, jednolitą tkaniną lub potraktować jako akcent. Wreszcie Marengo, tkanina o bogatym wielobarwnym wzorze i zróżnicowanych splotach – jest bardzo wyrazista, więc polecamy ją szczególnie na oparcia i poduszki dekoracyjne.” – wyjaśnia Łukasz Hrabczak

Nowa koncepcja próbnika ITALVELLUTI została bardzo dobrze przyjęta przez klientów firmy, dlatego kolejne kolekcje o równie złożonym co Marengo charakterze będą wyposażane w podobne próbniki. „Chcemy nie tylko zainspirować do ciekawego wykorzystania naszych tkanin, ale także podzielić się naszą bogatą wiedzą na temat tkanin, ich komponowania i zastosowania. Mamy nadzieję, że w ten sposób ułatwimy pracę naszym klientom.

[nggallery id=3305]

2012-08-31T11:10:52+00:0031 sierpnia 2012|Styl|

Może zainteresuje Cię również: