zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Kolekcja „Landscape” dla Rosenthal Studio-Line

Kolekcja „Landscape” dla Rosenthal Studio-Line

Patricia Urquiola jest aktualnie jedną z najbardziej znanych i cenionych projektantek, która podjęła współpracę z Rosenthal. Dla działu Studio-Line, które jest wyrazem nowoczesnych poszukiwań manufaktury, zaprojektowała kolekcję „Landscape”. Jest ona połączeniem nowoczesnej formy z indywidualnymi rozwiązaniami, charakterystycznymi dla stylu Urquioli.

Kolekcja „Landscape” urzeka delikatnością przedmiotów wykonanych z niezwykle cienkiej, niemal transparentnej białej porcelany, która jest równocześnie wyrazem doświadczenia manufaktury Rosenthal. Każdy z elementów serwisu pokrywają subtelne motywy wykonane w technice nawiązującej do metod rzemieślniczych bądź zdobią detale formowane w charakterystyczny sposób.

Źródłem oryginalnego wyrazu kolekcji jest między innymi przenikanie się funkcji poszczególnych elementów z ich formą. Uszka filiżanek czy dzbanków zamienione zostały przez projektantkę w trójwymiarowy ornament. Dzięki temu każdy element porcelanowego serwisu zaskakuje kształtem, a całość przywodzi na myśl hiszpańskie koronki.

Kolekcja „Landscape” stworzona dla Rosenthal pełna jest unikalnego, naturalnego i kobiecego czaru. Subtelność i delikatność projektów doskonale oddana została za sprawą najwyższej jakości porcelany Rosenthal.

[nggallery id=2671]

2012-04-19T15:39:31+01:0020 kwietnia 2012|Modny drobiazg, Styl|

Może zainteresuje Cię również: