Strona główna » Blog » Kobiety: serial medyczny

Kobiety: serial medyczny

Kobiety to nowy serial medyczny z Evą Wilmą (W kamiennym kręgu) w głównej roli lekarki pełnej poświęcenia dla pacjentek.

Doktor Marta i doktor Cris pracują w klinice dla kobiet. Należą do dwóch różnych pokoleń, ale łączy je poświęcenie dla pracy i dla pacjentek. Razem walczą o ich życie i zdrowie, dzielą radości i cierpienia, zmagają się z problemami medycznymi i etycznymi, takimi jak błędy lekarskie, eutanazja, wcześniactwo, syndrom Downa, uprzedzenia, interesy korporacji zawodowej czy firm farmaceutycznych.

Nierzadko przedkładają pracę i sprawy pacjentów ponad swoje własne – ale każda z nich ma osobiste marzenia. Marta, po 40 latach pracy, nie potrafi zdecydować się na emeryturę i realizację dawno odkładanych planów razem z mężem. Cris, młoda, romantyczna i samotna, chciałaby wreszcie znaleźć mężczyznę swojego życia.
W każdym odcinku poznajemy zamkniętą historię jednej lub dwóch pacjentek. W roli doktor Marty oglądamy wielką gwiazdę brazylijskiej telewizji lat 80. Evę Wilmę, pamiętaną u nas z roli cierpiącej na depresję matki w serialu W kamiennym kręgu.

Serial zdobył nagrodę dla najlepszego programu telewizyjnego w 1999 od stowarzyszenia krytyków z Sao Paulo, był tez nominowany do nagrody Cinema Brazil Grand Prize rok później.

W rolach głównych reżyser Daniel Filho obsadził m.in. Eve Wilme, Patricie Pillar, Casio Gabus Mendesa, Lucie Alves, Alexandre Borges, Thiago Oliveira, Antonio Calloni.

Serial emitiowany jest w każdą sobotę i niedzielę o godz. 13.00 i 19.00 na kanale Zone Romantica.

[nggallery id=182]

2010-10-06T10:02:11+00:006 października 2010|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: