Strona główna » Blog » Kobiety o polityce i gospodarce

Kobiety o polityce i gospodarce

W programie tegorocznego Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego w Krzyżowej przewidziano panel dotyczący roli kobiet we współczesnym świecie. Dyskusja zapowiada się bardzo interesująco, swój udział potwierdziły już: Lidia Geringer d’Oedenberg, europosłanka, Ilona Antoniszyn-Klik, wicewojewoda dolnośląska, Ilona Łebek, wójt gminy Długołęka oraz doktor Aldona Wiktorska-Święcka z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z inicjatywą stworzenia na tegorocznym Dolnośląskim Forum Politycznym i Gospodarczym w Krzyżowej panelu dyskusyjnego o elastycznych formach zatrudnienia, wyszła Patricia Popławska – Kostiuk, prezes firmy kosmetycznej CLARENA. Według pomysłodawczyni panel powinien rozpocząć debatę o kobietach w kontekście wyzwań cywilizacyjnych XXI wieku.

Pomysł narodził się podczas ubiegłorocznego forum, na które przybyło około 600 uczestników, jednak – jak co roku – pojawiło się niewiele kobiet. To zainspirowało Patricię Popławską-Kostiuk, by w programie forum stworzyć panel specjalnie dla pań. – Przywykłam, że podczas spotkań biznesowych jestem jedną z niewielu, jeśli nie jedyną kobietą. Myślę, że najwyższy czas to zmienić, a kobiety powinny bardziej angażować się w dialog, który ma wpływ na rozwój Dolnego Śląska – mówi prezes Clareny. Z Patricią Popławską zgadza się Janisław Muszyński, inicjator DFPiG w Krzyżowej. – Wśród uczestników naszego forum zwykle jest około 20 do 25 procent kobiet, zależy nam, aby zwiększyć zainteresowanie pań. Liczymy na to, że taka inicjatywa stworzy odpowiedni klimat do włączenia się większej liczby kobiet w szeroki dialog społeczny nad przyszłością Dolnego Śląska i regionów europejskich – mówi Janisław Muszyński.

Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze w Krzyżowej to coroczne spotkania przedsiębiorców, polityków, naukowców oraz osób działających społecznie. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Dolny Śląsk na mapie Europy”.

Panel dyskusyjny o roli kobiet we współczesnym świecie, dotyczyć będzie czynników umożliwiających kobietom samorealizację w życiu prywatnym, zawodowym i społecznym. – Temat elastycznych form zatrudnienia jest ważny zwłaszcza w kontekście powrotu kobiet do pracy po urlopach macierzyńskich – wyjaśnia prezes Clareny. – I jest to jedno z trudniejszych zagadnień związanych z zatrudnianiem kobiet – argumentuje. Zainteresowanie tematem i udziałem w panelu wyraziło już wiele pań ze świata biznesu, polityki i nauki.

Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze odbędzie się w dniach 24-26 listopada 2011 r.

Patricia Popławska - Kostiuk

 

2018-03-14T11:21:28+00:0027 kwietnia 2011|Biznes, Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: