Strona główna » Blog » Kobiety i ich buty

Kobiety i ich buty

Kiwi, marka należąca do firmy S.C. JOHNSON i będąca liderem na rynku produktów do butów, od lat troszczy się o komfort stóp kobiet. Wychodząc naprzeciw jednej z ich pasji – miłości do butów – stworzyła linię produktów umożliwiającą kobietom noszenie butów, które kochają bez żadnych ograniczeń. Dzięki produktom z serii Kiwi Shoe Passion kobiety już nie muszą martwić się o to, jak długo uda im się wytrzymać w ulubionych szpilkach. Dobrego samopoczucia nie zepsują im także pęcherze, obtarcia lub uczucie braku świeżości. Kiwi uważa, że każda kobieta powinna móc założyć swoje ulubione buty w każdej sytuacji, a wspomniane problemy nie powinny zaprzątać jej głowy.

Do wyboru, do… fasonu

Kiwi Shoe Passion to linia innowacyjnych produktów przeznaczonych do zwiększenia komfortu noszenia kobiecych butów. Kolekcja składa się z pięciu uzupełniających się produktów, odpowiedzialnych nie tylko za wygodę, ale również świeżość w butach: poduszek żelowych pod podbicie stopy, poduszek żelowych na pięty i pod pięty, dezodorantu do butów Fresh Shoe Deo oraz sprayu do stóp Foot Silk. Produkty zwracają uwagę atrakcyjnym różowym opakowaniem opatrzonym zdjęciami butów, do których są zalecane. Kiwi Shoe Passion można z powodzeniem używać do szpilek odkrytych i pełnych, sandałków, balerinek, czy trampek. W opakowaniach poduszek żelowych znajduje się niewielki otwór, przez który można dotknąć produktów
i przekonać się, jak bardzo są miękkie, cienkie i delikatne. Na uwagę zasługuje także dyskretny estetyczny wzór na wkładkach żelowych.

Dopełnieniem gamy produktów do butów dla kobiet są cienkie wkładki odświeżające Kiwi Fresh’Ins dostępne w szerokiej rozmiarówce 35-40.

KIWI® SHOE PASSION PODUSZKI ŻELOWE POD PODBICIE STOPY

Podbicie jest jednym z najbardziej wrażliwych miejsc w kobiecej stopie. Poduszki żelowe Kiwi Shoe Passion wykorzystują inteligentny system kanałów powietrznych „Air Swirl”, który zapewniając bardzo dobrą amortyzację, chroni przed nadmiernym uciskiem oraz rozwiązuje problem palącego bólu podczas noszenia butów na wysokim obcasie. Poduszki umieszczamy wewnątrz buta i mocno dociskamy. Dzięki substancji klejącej nie przysuwają się podczas chodzenia. Są bardzo dyskretne, cienkie i niewidoczne. Produkt jest przeznaczony do wielokrotnego użytku i bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Cena sugerowana na półce: 17,39 zł.

KIWI® SHOE PASSION PODUSZKI ŻELOWE POD PIĘTY

Ultra cienkie i zupełnie niewidoczne poduszki żelowe pod pięty gwarantują ulgę przy chodzeniu nawet na najwyższych obcasach, amortyzując nacisk na tę część stopy. Wykorzystują inteligentny system kanałów powietrznych „Air Swirl”, tworzących ledwie wyczuwalną poduszkę powietrzną, będącą barierą między stopą a obuwiem. Poduszki umieszczamy wewnątrz buta i mocno dociskamy. Dzięki substancji klejącej nie przysuwają się podczas chodzenia. Są przeznaczone do wielokrotnego użytku i bardzo łatwe do utrzymania w czystości.
Cena sugerowana na półce: 17,39 zł.

KIWI® SHOE PASSION PODUSZKI ŻELOWE NA PIĘTY

Poduszki żelowe na pięty Kiwi Shoe Passion zapobiegają tarciu górnych części pięt o tył butów. Dopasowują się łatwo do kształtu pięty, chronią ją przed otarciami
i uciskiem, co jest częstą przyczyną dyskomfortu. Są niewidoczne i pasują do każdego rodzaju butów. Umieszczamy je wewnątrz buta i mocno dociskamy. Dzięki substancji klejącej nie przesuwają się podczas chodzenia. Przeznaczone są do wielokrotnego użytku i bardzo łatwo je utrzymać w czystości.
Cena sugerowana na półce: 17,39 zł.

KIWI® FOOT SILK SPRAY DO STÓP

Kiwi Foot Silk, to produkt, który zawiera cząsteczki naturalnego jedwabiu. Otula stopy niewidoczną osłoną, która chroni przed otarciami i poceniem. Sprawdza się doskonale
w ciepłe dni, kiedy rezygnujemy z rajstop czy skarpetek i nosimy letnie buty na bose stopy. Produkt jest często przez kobiety nazywany „niewidzialną skarpetką”. Spray dodatkowo odznacza się przyjemnym zapachem. Wystarczy spryskać nim stopy i już po chwili cieszyć się suchością i świeżością, która utrzymuje się przez cały dzień.
Cena sugerowana na półce: 17,39 zł.

KIWI® SHOE PASSION FRESH SHOE DEO

Dezodorant do obuwia to nowość w kolekcji Kiwi Shoe Passion. Produkt powstał
w odpowiedzi na potrzebę natychmiastowego odświeżenia obuwia, a także jako pomoc w utrzymaniu przyjemnego zapachu przez dłuższy czas. Dezodorant można
z powodzeniem stosować do każdego rodzaju butów. Pozwala utrzymać świeżość przez cały dzień.
Cena sugerowana na półce: 17,15 zł.

KIWI® FRESH’INS WKŁADKI ODŚWIEŻAJĄCE DO OBUWIA DLA KOBIET

Wkładki odświeżające Kiwi Fresh’ins to delikatnie perfumowane wkładki, tak cienkie, że pasują nawet do najbardziej delikatnych butów. Jedna para wkładek zapewnia świeżość obuwia aż przez pięć dni. Opakowanie zawiera sześć par wkładek, tak więc wystarcza na cały miesiąc noszenia. Wkładki dostępne są w rozmiarach od 35 do 40. Cena sugerowana na półce: 17,39 zł.

WYNIKI BADANIA KOBIETY I BUTY

W SZPILKACH NAJSMUKLEJ, ALE I NAJMNIEJ WYGODNIE

Polki kochają buty

W kwietniu 2013 r. na zlecenie marki Kiwi przeprowadzone zostało badanie „Kobiety i buty”, w którym zapytano kobiety o ich doświadczenia związane z butami. Okazało się, że Polki kochają buty – średnio mają w szafie 18 par. 29% badanych ma 11-15 par butów, a 21% kobiet posiada 16-20 par. Tylko 5% kobiet zadeklarowało, że w ich szafie znajduje się mniej niż 5 par butów, natomiast 2% przyznało się do posiadania powyżej 50 par butów.

Kobiety kupują niewygodne buty

90% badanych stwierdziła, że w swojej kolekcji butów posiada takie, w których nie chodzi lub chodzi bardzo rzadko, ponieważ są niewygodne. Przeważnie kobietom zdarza się kupować około 3 par butów, które z powodu niewygody pozostają nieużywane w szafie. 8% kobiet stwierdziło, że są posiadaczkami ponad 7 par niewygodnych butów, a 14% badanych ma ich w szafie 5 par.

W sandałach najwygodniej, w szpilkach najsmuklej

67% kobiet stwierdziło, że najlepiej wyglądają w butach na podwyższonym obcasie. Zdaniem 32% badanych kobiet najlepiej wyglądają w butach na wysokim obcasie powyżej 7 cm, czyli w tzw. szpilkach. 19% badanych uważa, że najbardziej ich sylwetce służą koturny, 16% wymieniło buty na niższym obcasie do 6 cm, a 18% odpowiedzi wskazywało na baleriny. Zdaniem badanych kobiet najmniej korzystnie wyglądają w sandałach na płaskiej podeszwie i butach sportowych. Za to 78% kobiet stwierdziło, że sandały na płaskiej podeszwie są najbardziej wygodne i umożliwiają utrzymanie lepszej pozycji ciała. To także buty, w których kobiety potrafią się poruszać i czują się w nich dobrze. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazły się trampki (67%), a następnie buty na koturnie (50%) i buty sportowe (50%). Za najmniej wygodne uznane zostały szpilki. Jednak według 52% kobiet właśnie w szpilkach nogi wydają się dłuższe i smuklejsze. Na drugim miejscu uplasowały się buty na koturnie (32%). Natomiast buty na obcasie do 6 cm królują w kategorii ładny kształt łydki i zgrabniejsza noga (28%).

Za eleganckie buty badane kobiety uznały fasony na niższym obcasie do 6 cm (28%) oraz baleriny (17%). Najbardziej kobieco i efektownie wyglądamy w szpilkach (33%) i butach na obcasie do 6 cm (19%), a także balerinach (14%). Kobiety czują się szczuplejsze i smuklejsze w szpilkach (48%), w butach na koturnach (26%) a także w butach na obcasie do 6 cm (25%).

Jako buty, w których kobieta wygląda najlepiej, ale które nie dodają zbyt wielu centymetrów, badane wymieniły baleriny (31%) i buty na niższym obcasie do 6 cm (31%). Pytane o buty, które pasują do stylu badanych osób i można je nosić na różne okazje, kobiety wymieniły trampki (58%), buty sportowe (50%) i baleriny (36%).

Szpilki tylko na wyjątkowe okazje

Wśród kobiet, które zadeklarowały, że noszą szpilki, 95% przyznało, że zdarzyło im się nie wytrzymać w nich do końca dnia pracy, imprezy, przyjęcia bądź wyjścia ze znajomymi i musiały je zdjąć lub zmienić na płaskie buty, przy czym 39% wskazało, że takie sytuacje zdarzają im się często.

Być może dlatego w szpilkach chodzimy głównie podczas wyjątkowych okazji lub oficjalnych uroczystości – na ślubach, weselach, imprezach i przyjęciach. Wśród nietypowych okoliczności, w jakich zdarzyło się kobietom nosić szpilki, badane wymieniły: spacer w lesie lub nad jeziorem, lot na paralotni, budowa domu, jazda na rowerze, jazda gokartem.

Produkty, które pomagają kobietom nosić buty, które chcą

Buty kobiet są często niewygodne, powodują otarcia, odgniecenia i uciski. Pewnie dlatego 58% badanych używa wkładek żelowych do butów podnoszących komfort noszenia obuwia. 45% kobiet używa wkładek żelowych do 2-3 par butów.

Oprócz niewygody, innym problemem, z którym borykają się kobiety jest uczucie nieświeżości w butach – 87% badanych miałą do czynienia z tego typu odczuciem. Zazwyczaj kobiety radzą sobie z tym problemem wietrząc buty (67%), piorąc buty (49%), używając dezodorantu do stóp (43%) lub do obuwia (36%) oraz talku do stóp (21%).

60% badanych codziennie lub kilka razy w tygodniu używa sprayu do stóp, tzw. „niewidzialnej skarpetki“. Dezodorantu do butów kobiety używają najczęściej raz w tygodniu (37%).

Badanie zostało przeprowadzone w kwietniu/maju 2013 przez Millward Brown SMG/KRC na próbie 200 kobiet w wieku 18-40 lat, mieszkanek średnich i dużych miast w Polsce, z dochodem miesięcznym gospodarstwa na głowę +1 200 PLN CAWI.

[nggallery id=4709]

 

2013-05-24T09:00:59+00:0024 maja 2013|Modny drobiazg, Świat Kobiet|