zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Kobiecy poranek w ultramodnym wydaniu

Kobiecy poranek w ultramodnym wydaniu

Podczas Vienna Fashion Week 2011 projektantka mody Agata Wojtkiewicz na sezon wiosna-lato 2012 zaprezentowała subtelną, zwiewną kolekcję o wysmakowanej kolorystyce mlecznej kawy i lodów sorbetowych. Inspirację dla swoich wiosenno-letnich propozycji projektantka zaczerpnęła z atmosfery słonecznego poranka.

Dlatego też ubrania z kolekcji „6 AM” idealnie pasują na poranną kawę w samotności lub brunch ze znajomymi w modnej kawiarni.

Najnowsza, wiosenno-letnia kolekcja Agaty Wojtkiewicz „6 AM” jest odmienna od wcześniejszych propozycji projektantki, choć wciąż utrzymana w charakterystycznej dla niej, subtelnej i minimalistycznej estetyce. Prostym, graficznym formom, tak cenionym w kolekcjach Agaty Wojtkiewicz, tym razem nadano zupełnie nowy wymiar. Asymetryczne cięcia, ekskluzywne wykończenia, zaskakujące pęknięcia czynią kolekcję odważną, a zarazem bardzo uniwersalną.

„Kolekcja ma być zawieszeniem pomiędzy rozleniwionym porankiem, a energetycznym startem w codzienność. Stąd lekka, pastelowa kolorystyka zaczerpnięta wprost z dziecięcej pościeli. W kolekcji zastosowałam, oprócz ulubionych jedwabi, nadal ekskluzywne mieszanki bawełny i jedwabiu oraz bawełnę w wydaniu dzianinowym” – mówi projektantka Agata Wojtkiewicz.

Kobiecość o poranku
Kolekcja 6 AM to połączenie prostoty idącej w parze z obowiązującymi trendami. Agata Wojtkiewicz, kojarzona z modą wieczorową tym razem nadaje jej bardziej codzienny i sportowy charakter poprzez zastosowanie surowych akcentów w postaci sznurków, troków czy stoperów. Elementy te, choć zaskakujące w zestawieniu z luksusowymi, delikatnymi tkaninami, w efekcie nadają kolekcji casualowy look.
Smaczne kolory i gustowne dodatki
W kolekcji „6 AM” przeważają pastele – kolory pistacji, mięty, sorbetu cytrynowego, jogurtu malinowego oraz kawy z mlekiem. Całość dopełniona jest zszarzałą bielą, jak również surową skórą występującą w dodatkach.

2018-03-14T10:28:47+01:0019 września 2011|Moda|

Może zainteresuje Cię również: