zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Kobiece komórki

Kobiece komórki

Już za tydzień Nokia zaprasza do Starej Galerii ZPAF na nietypową wystawę zdjęć pod tytułem „KOBIECE KOMÓRKI”.

Anna Musiałówna, Jolanta Rycerska i Basia Sokołowska pokazały trzy kobiece światy na fotografiach wykonanych smartfonem Nokia N8 z 12-megapikselowym aparatem i optyką marki Carl Zeiss. Wystawę będzie można oglądać od 9 marca do 1 kwietnia w godzinach od 12.00 do 18.00 w Starej Galerii ZPAF znajdującej się na Placu Zamkowym 8.

Projekt „Kobiece komórki” jest wynikiem współpracy Anny Musiałówny, Jolanty Rycerskiej i Basi Sokołowskiej, trzech artystek i członkiń Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Fotografików. Każda z nich należy do innego pokolenia i reprezentuje inną dziedzinę fotografii – od reportażu po fotografię inscenizowaną. Teraz postanowiły przedstawić różne aspekty kobiecości przy pomocy najnowszej technologii – smartfonu Nokia N8.
Będzie to wystawa różnorodna, znajdziemy w niej bajecznie foto-rebusy Basi Sokołowskiej, mozaikę fotograficzną Jolanty Rycerskiej, dokument intymny kobiet w ich sypialniach Anny Musiałówny.

Anna Musiałówna skupiając się na ludziach i tworzonym przez nich świecie, przygotowuje cykl pt „Łóżko„, w którym przedstawi kobiety w łóżku. Wszystkie portrety zrobione zostaną w sypialniach prywatnych domów, każde zdjęcie opatrzone zostanie krótkim opisem dotyczących kobiet na poszczególnych zdjęciach.
Jolanta Rycerska tworząca dotychczas w poetyckiej konwencji klasycznej fotografii czarno-białej zaprezentuje instalację badającą zapisem strumienia wizualnej percepcji kobiety podczas tygodnia z jej życia. „Mozaika. Obrazy i myśli” będzie fotograficzną wizualizacją ciągłego i wzajemnego nakładania się na siebie różnych rozdziałów codzienności w życiu współczesnej kobiety.
Basia Sokołowska traktuje temat z przymrużeniem oka, rezultatem jej pracy będą fotografie inscenizowane nawiązujące do jej wczesnych prac. „Dla księżniczek i królowych” to swego rodzaju humorystyczne rebusy o różnych archetypach kobiet. Jak mówi autorka „W każdej z nas jest księżniczka, która uczy się być królową, a jak już się nauczy to jest królową władającą swoim imperium”.

Wystawę można będzie oglądać od 9 marca do 1 kwietnia 2011r.
Stara Galeria ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa
Galeria czynna codziennie w godzinach 12.00-18.00
Organizatorem wystawy jest Okręg Warszawski ZPAF,
Mecenat wystawy: Nokia

2018-03-14T11:43:53+01:004 marca 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: