Zadziwiające przygody Pana Totiego w serii książek wydanych pod patronatem TVP ABC i magazynu Świerszczyk

with Brak komentarzy

Pan Toti to człowieczek tak mały, jak paluszek. Mieszka w pniu starego drzewa. Pod podłogą ukrywa kopalnię, w której szuka skarbów. Pewnego dnia wykopuje tajemniczy przedmiot …

 

Książki „Pan Toti” przeznaczone są dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Posiadają ciekawy układ typograficzny, barwne ilustracje oraz atrakcyjne elementy graficzne. Tekst jest podzielony na małe partie, co zachęca dzieci do lektury i daje im radość z samodzielnego czytania. Rodzaj i wielkość czcionki oraz interlinia zostały dostosowane do ich możliwości percepcyjnych. Ilustracje posiadają subtelny kontur, czyste kolory i jednolitą plamę barwną, co daje wyrazistość, której poszukuje dziecko w tym wieku. Elementy grafiki w prowadzone w układ typograficzny poszerzają paletę doznań estetycznych i rozbudzają wyobraźnię dziecka.

 

Postacie występujące w książce, wraz z tytułowym Panem Totim, przedstawiają się na pierwszej stronie. Informują, w jakim kolorze zapisane są ich wypowiedzi. Dzięki temu prostemu zabiegowi dziecko, czytając dialog, po kolorze poznaje kto mówi. To bez wątpienia dodatkowe ułatwienie dla najmłodszych czytelników.

 

Każda książka z nowej serii „Pan Toti” posiada – oprócz interesującej fabuły – elementy edukacyjne i wychowawcze. Dzieci poznają przykładowo planety i doświadczają radości płynącej z pomagania innym.

Książki :„Pan Tot i robociki”, „Pan Toti i ziarenko”, „Pan Toti i sprawa z makaronem”, zostały wydane w 2017 roku przez wydawnictwo Arti jako seria TV, gdyż przygody zawarte w książkach mają odzwierciedlenie w serialu animowanym.

 

 

Autorką jest Sorn Gara – pod pseudonimem ukrywa się polska pisarka. Napisała tekst, stworzyła ilustracje i projekt graficzny całej serii. Stworzyła również scenariusze i projekty plastyczne do serialu animowanego „Pan Toti”. Jest zawodowym grafikiem. Uwielbia: kolor zielony i niebieski, smak miętowych czekoladek, miniaturowe przedmioty, półki pełne książek i poziomki w ogródku.