Wydawnictwo Lambook – zorientowane na Orient

with Brak komentarzy

Wydawnictwo Lambook powstało w 2011 roku z orientalistycznych fascynacji i zamiłowania do
literatury. Nasze książki opisują i tłumaczą Wschód – dzisiejszy, dawny, a nawet ten baśniowy. Wszystkim, spragnionym egzotyki, ciekawym świata i otwartym na nowe kultury proponujemy szczyptę orientalizmu w najlepszym literackim wydaniu.


W naszym katalogu wydawniczym znajdzie się przede wszystkim atrakcyjna beletrystyka traktującą o Wschodzie – książki nawiązujące częściowo do literatury podróżniczej i tzw. expat literature, poświęcone kulturze i obyczajowości krajów Orientu (seria „Kolory Wschodu”), a także niezwykłe narracje odwołujące się do tradycji Tysiąca i jednej nocy.

Ponadto, proponujemy wyjątkowe książki współczesnych pisarzy ze Wschodu, w tym bestsellerowe
tytuły pisarzy arabskich i hinduskich. Na początku naszej działalności skupimy się na świecie arabskim, ale z czasem do katalogu wydawnictwa dołączą również tytuły z kręgu kultury tureckiej, perskiej i indyjskiej.

To, co nas wyróżnia, to chęć pokazania kultury wschodniej w atrakcyjnym i lekkim formacie, który nie będzie jednak trącić banałem, ani eksploatować tematyki dyskryminacji kobiety muzułmańskiej. Chcemy pokazać, że książki o Wschodzie (oraz te, pisane na Wschodzie) są interesujące, zabawne, mądre i wzruszające.

lambook_logoZ naszymi książkami można zabłądzić wśród krętych uliczek arabskiej medyny, posłuchać opowieści ostatnich marokańskich bajarzy i poznać uroki wielu orientalnych miast. Trafić do tureckiego hammamu, egipskiej kawiarni, indyjskiej wioski i pełnych przepychu pałaców dawnych kalifów.

Jeśli szukasz książek wyjątkowych – zorientuj się z nami na Orient.

Wydawnictwo Lambook
Wydawnictwo LAMBOOK
ul. Stelmachów 36 C
31-341 Kraków
http://www.lambook.pl

Dodaj komentarz