Trzy kobiety, trzy przyjaciółki. Miłości, romanse, dzieci, psy, choroba i…emerytowana prostytutka.

Z największą przyjemnością przedstawiamy Państwu książkę Marioli Zaczyńskiej ZAKLINACZKI.
Trzy kobiety, trzy przyjaciółki. Miłości, romanse, dzieci, psy, choroba i…emerytowana prostytutka. W międzyczasie przyjaciółki muszą radzić sobie z małymi, codziennymi dramatami. Niezależnie od wszystkiego, jedno jest jednak pewne: zawsze mogą na siebie liczyć.  To kolejna książka o złożonej i trudnej kobiecej przyjaźni.
Postronny obserwator pomyślałby, że są z innych światów, więc to dziwne, że się przyjaźnią. Izyda i Ewka były niezależne i pewne siebie, na wszystko miały odpowiedź.
Ewa – drobna brunetka z krótko obciętymi włosami – poprosiłaby oczywiście o deser z owocami i wodę mineralną
Izyda – blondynka o wyniosłej urodzie – zawsze podczas spotkań zamawiała kawę z ekspresu i bezę, też o smaku kawy. Chłodna, opanowana, elegancka.
Gabi – ponętna z  lekką nadwagą, z pełnymi piersiami i okrągłymi biodrami.  Podczas spotkania wybrałaby bezę z musem truskawkowym i kolorowy torcik. Bez żadnego napoju.

Dodająca sił i przywracająca wiarę w potęgę międzyludzkich relacji opowieść o przyjaźni.

To nie była znajomość od szkolnej ławy. Spotkały się już jako dojrzałe kobiety. Każda z nich jest inna. Gabi żyje pod kloszem, oddając się bez reszty rodzinie i na ogół czuje się dobrze, ale ciągle ma poczucie, że jest ofiarą losu. Małżeński seks po latach zaczyna męczyć, a mąż irytować. Niby szczęśliwa, ale zazdrości plastyczce Izydzie urody i pewności siebie. Izyda wzbudza podziw, tylko jak wygląda jej życie singielki, gdy zamyka za sobą drzwi? Ewa to twarda sztuka. Stworzona do pomagania innym, ale opętał ją demon zemsty… a to może oznaczać kłopoty.
Kiedy codzienność zaczyna wymykać się spod kontroli, a drogi przyjaciółek niebezpiecznie się rozchodzą, nie pozostaje nic innego, jak zaklinać rzeczywistość. Trudno jednak reżyserować życie według własnego scenariusza, jeśli tak wiele zależy od innych. A do tego – gdy się nie ma się reżyserskiego talentu.

„Czterdziestka to nowa trzydziestka! Oczywiście ta „czterdziestka jak trzydziestka” jest  szczupła, ma nienaganny makijaż na wypoczętej twarzy i „kurwiki” w oczach”.

Mariola Zaczyńska – jako dziennikarka – dociekliwa i pyskata, staje zawsze w obronie słabszych. Jako miłośniczka zwierząt – walczy o ich prawa i opiekuje się gromadą przygarniętych psów. Jako brunetka z krwi i kości – temperamentna. Jako przyjaciółka – lojalna na zabój. Autorka czterech powieści.