janusz chabior
Aktualności

Telewizyjny spektakl na podstawie „Latawca z betonu” Moniki Milewskiej!

Czasem literatura nabiera ciała i staje się filmem. Tak jest w przypadku „Latawca z betonu”, nowej powieści Moniki Milewskiej. W rolę zagubionego w czasie Inżyniera wcielił się Janusz Chabior!

W książce realizm magiczny powieści przeplata się z satyrą, historią Gdańska i Przymorza, ważnymi dla Polski wydarzeniami, sprawiając, że Latawiec z betonu to literacki majstersztyk, który na długo pozostaje w pamięci.

W ub. roku w oparciu o książkę powstał telewizyjny spektakl „Falowiec” w reżyserii Jakuba Pączka. Film zdążył już zdobyć Nagrodę Dziennikarzy na III Festiwalu Teatroteki, Autorkę zaś, Monikę Milewską nagrodzono za tekst dramatyczny, doceniając jej „pełne poczucia humoru spojrzenie na historię„.

Gwiazdą jest Janusz Chabior (znany m.in. z takich produkcji jak „Służby specjalne”, „Drogówka”, „Botoks”),  w obsadzie ponadto Marta Malikowska, Łukasz Simlat, Andrzej Mastalerz, Mariusz Jakus.

Film wyświetlany był dotąd wyłącznie na festiwalu „Teatroteka”, ale mamy dla Was oficjalny zwiastun produkcji (poniżej).

Polecamy również: