Spotkania o sensie. Nigdy nie jest za późno

W związku z wydaniem książki Pemy Chödrön, światowej sławy buddystki, pt. Nigdy nie jest za późno Wydawnictwo Zwierciadło i Centrum Myśli Jana Pawła II ma zaszczyt zaprosić na wznowione SPOTKANIA O SENSIE, czyli cykl comiesięcznych dyskusji, podczas których poruszane będą tematy związane z sensem życia i pokonywania przeciwności losu. Dzięki cieszącej się od lat niesłabnącą popularnością książce Pemy Chödrön tysiące osób na całym świecie zwycięsko przeszło przez ciężkie chwile. Polecana jest przez wiele gwiazd, m.in. Oprah Winfrey, Gwyneth Paltrow, Jeffa Bridgesa oraz Marianne Faithfull.

 

Trudne chwile zdarzają się w życiu każdego człowieka. Najważniejsze jest, by umieć czerpać z nich siłę i stawiać czoła przeciwnościom, które niesie ze sobą życie.

 

Nigdy nie jest za późno to książka Pemy Chödrön, światowej sławy buddystki, którą pokochały miliony. Co zrobić, gdy dotyka nas strach, niepokój i ból? Gdy nasz bezpieczny świat się rozpada? Pema Chödrön przekonuje, że nigdy nie jest późno, aby przekształcić bolesne przeżycia w coś dobrego i wartościowego. Autorka, dzieląc się własnymi doświadczeniami, uczy jak zaakceptować cierpienie, zamiast od niego uciekać. Przypomina, że prawdziwym źródłem szczęścia jesteśmy my sami.

Droga wojownika polega na troskliwej i pełnej współczucia obserwacji siebie, także w chwilach, gdy niezależnie od naszej woli twardnieje nam serce z powodu żalu, goryczy lub słusznego oburzenia.

Pema Chördön

 

SPOTKANIA O SENSIE to cykl comiesięcznych spotkań organizowanych przez Wydawnictwo Zwierciadło i Centrum Myśli Jana Pawła II, który rozpoczął się w marcu ubiegłego roku. Cykl cieszył się olbrzymim zainteresowaniem odwiedzających, dlatego organizatorzy postanowili kontynuować spotkania. Doskonałą okazją do ich wznowienia jest książka Pemy Chödrön Nigdy nie jest za późno.

 

W ramach cyklu zapraszani są znani dziennikarze, autorzy książek, psychologowie, psychoterapeuci i duchowni. Najbliższe SPOTKANIE O SENSIE zostanie poświęcone roli odkrywania prawdy o sobie samym w rozwoju duchowym i o tym, co w tym procesie nam pomaga a co utrudnia. Organizatorzy pragną, aby spotkanie było przestrzenią dialogu i okazją do przyjrzenia się podobieństwom i różnicom pomiędzy tradycją buddyjską, współczesną psychologią a chrześcijaństwem.

W rozmowie wezmą udział:

Renata Arendt-Dziurdzikowska – dziennikarka, coach, trenerka rozwoju osobistego, autorka książki „Możesz odejść, bo cię kocham”, od wielu lat związana z Wydawnictwem Zwierciadło. Zajmuje się zagadnieniami rozwoju wewnętrznego i duchowości.

dr Barbara Tyboń –  psychoterapeutka, coach, wykładowczyni, trenerka uważności i empatii. Praktykuje medytację w linii Shambhala. W swojej pracy łączy zachodnią psychoterapię z psychologią buddyjską (psychologia kontemplatywna), najbliższe jest jej holistyczne widzenie drugiego człowieka – jego problemów, jak i ścieżki rozwoju. Uwzględnia wymiar psychogenealogii.

o. Piotr Kropisz SJ – jezuita od ponad 20 lat, kierownik duchowy odpowiedzialny za dom rekolekcyjny w Warszawie Falenicy. Przez lata był duszpasterzem akademickim. Ze studentami organizował między innymi wolontariat do Azji, Ameryki Płd. i Afryki. Współautor książki Ile lat ma Twoja dusza? Znajdź swoją duchową drogę.

Michał Łuczewski – doktor socjologii, psycholog, metodolog, dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II. Zajmuje się myślą i nauczaniem Jana Pawła II, a także tematyką wartości, związków teologii i nauk społecznych, socjologią narodu, pamięci, ruchów społecznych i młodzieży. Stypendysta m.in. Collegium Invisibile, Fundacji im. W. Fulbrighta na Columbia University (2005–2006) i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

 

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, miejsce spotkań i dialogu, ośrodek, w którym w sposób różnorodny, bogaty i twórczy jest przybliżane nauczanie Papieża Polaka.

 

SPOTKANIE O SENSIE
28 marca 2018, godz. 18:00
CENTRUM MYŚLI JANA PAWŁA II
ul. Foksal 11, 1 piętro
Wstęp wolny!

Szczegóły na Facebooku: https://www.facebook.com/events/355496914943028/ 

Nigdy nie jest za późno

 

Cena: 39,90 zł

 

Książka do kupienia w dobrych księgarniach i m.in. na stronie:

http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/nigdy-nie-jest-za-pozno.html

Pema Chödrön – autorka wielu bestsellerowych poradników. Buddyjska mniszka amerykańskiego pochodzenia. Po rozstaniu z mężem poszukała ukojenia w buddyzmie. Należy do najwybitniejszych uczniów Czogjama Trungpy. Otrzymała tytuł Aczarii, przeznaczony dla doświadczonych nauczycieli Szambali, którzy swoim życiem potwierdzają mądrość nauk dharmy.