Recenzja: Morderstwo i cała reszta – Marta Reich

Biorąc do ręki książkę Marty Reich nie wierzyłam, że dobrnę do końca (objętość!). A jednak!

W miarę czytania kolejnych stron, łapczywie chłonąc słowo za słowem, nie dostrzegłam nawet, jak szybko zbliżam się do końca. Bardzo ciekawa pozycja, ze świetnie zarysowaną postacią bohaterki, super wciągającą akcją i opisem życia tych znanych, tych „ze świecznika”.

Zatem i Wy sięgnijcie po tą książkę,nie sugerujcie się objętością, to się naprawdę połyka! Polecam!

Krystyna Flaszewska

Od Wydawcy:

Redaktorka poczytnego pisma dla kobiet, Pola Białohorska, niespodziewanie otrzymuje od szefa polecenie przeprowadzenia wywiadu z Elżbietą Wojnowicz, jedną z najbogatszych kobiet w Polsce. Kilka dni później okazuje się, że bizneswoman zostaje zamordowana. Atmosfera wokół wywiadu, niespodziewana śmierć kobiety i inne niepokojące wydarzenia dają Poli coraz bardziej do myślenia i każą jej rozpocząć własne śledztwo. Wkrótce dziewczyna staje się świadkiem kolejnych dramatycznych zdarzeń…

Morderstwo i cała reszta to zarówno powieść kryminalna o wartkiej akcji i zaskakującym zakończeniu, jak i barwny obraz polskich elit, w którym poważni biznesmeni mieszają się z podejrzanymi przedsiębiorcami, wybitni artyści konkurują z celebrytami jednego sezonu, a ludzie mediów muszą godzić wymóg kreowania luksusowego stylu życia z nieuchronnością comiesięcznych spłat kredytu. To opowieść o ich marzeniach i problemach, aspiracjach i rozterkach – a wszystko przedstawione z dużą dozą humoru, dystansu i sympatii.

Marta Reich – studiowała ekonomię, romanistykę i nauki polityczne w Wielkiej Brytanii oraz stosunki międzynarodowe w Warszawie. Zawodowo zajmuje się marketingiem luksusowych marek kosmetycznych, a w wolnych chwilach oddaje się swoim pasjom – pisaniu, gotowaniu, modzie, odwiedzaniu wystaw, czytaniu światowej literatury i oczywiście – zakupom.


Morderstwo i cała reszta – Marta Reich
Wydawnictwo OFICYNKA

morderstwo