Przyzwoity człowiek według Doroty Wellman

Czym jest przyzwoitość? Czym jest dobro i zło? Czy przyzwoitości da się nauczyć? Te pytania o fundamentalnym charakterze zadaje Dorota Wellman na kartach „Jak być przyzwoitym człowiekiem” (Edipresse Książki). Książka dziennikarki doskonale znanej ze szklanego ekranu to zbiór wywiadów z osobowościami przestrzeni publicznej o bardzo odległych poglądach. Spotkanie z autorką odbędzie się 11 stycznia w salonie Empik Junior w Warszawie.

 

Dorota Wellman – można ją kochać, nie trzeba jej lubić, nie da się jej zlekceważyć. Dziennikarka nie boi się tematów tabu, trudnych pytań i kontrowersyjnych opinii. Uwielbia wyzwania. Dlatego zdecydowała się podjąć temat moralności. Tym razem przepytuje autorytety, popularnych dziennikarzy, polityków, naukowców i twórców. W ogniu jej pytań stają m.in. Robert Biedroń, Tomasz Terlikowski, Mariusz Szczygieł, Roman Giertych, Maciej Orłoś czy Karolina Korwin-Piotrowska. Książka pokazuje, że nawet w obliczu tak odmiennych poglądów, wyznawane wartości często bywają bardzo podobne.

 

Dorota Wellman – dziennikarka, felietonistka, prezenterka i producentka programów radiowych i telewizyjnych. Współprowadzi program śniadaniowy Dzień Dobry TVN. Jest autorką wielu książek, m.in. „Arytmia uczuć”, „Być jak Pągowski” i „Jak zostać zwierzem telewizyjnym”.

 

11 stycznia, godzina 18.00

Empik Junior

ul. Marszałkowska 116/122