Historia słynnego barcelońskiego domu mody Santa Eulalia – premiera już 15 lutego

Niezwykła historia miłości i wojny, opowiedziana przez pryzmat losów pracowników słynnego barcelońskiego domu mody Santa Eulalia. Opowieść o determinacji w spełnianiu marzeń, burzliwych romansach i rodzinnych konfliktach z Barceloną w tle. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa W.A.B. już 15 lutego.

Barcelona, 1917 rok. Laia Calvet jest wyjątkową i piękną młodą kobietą, która rozpoczyna staż w prestiżowym domu mody Santa Eulalia. Wkrótce wdaje się w romans z żonatym mężczyzną Ferranem Closem, głównym projektantem i szwagrem właściciela domu mody. Ferran i Andreu Molins, właściciel firmy, pragną stworzyć własną, niepowtarzalną kolekcję, która rozsławi ich markę na pierwszym w mieście pokazie mody. Wkrótce ubrania z domu mody Santa Eulalia staną się pożądane przez przedstawicieli barcelońskiej burżuazji.

Dla jednych wielka życiowa szansa, dla innych rodzinny obowiązek. Santa Eulalia krzyżuje losy przedstawicieli wyższych sfer, burżuazji i robotników. Biedni walczą o przetrwanie, bogaci o zachowanie pozorów. Łączy ich życiowa pasja, z jaką kochają i cierpią.

Wkrótce w Hiszpanii wybuchnie wojna domowa, wobec której wszyscy zostaną zrównani…

 

Núria Pradas – urodzona w Barcelonie w 1954 roku. Ukończyła filologię katalońską na Universitat de Barcelona. Jej wielką pasją, oprócz literatury, jest teatr. Znana jest głównie jako autorka książek dla dzieci i młodzieży, które pisze nieprzerwane od 1995 roku. Jest zdobywczynią wielu nagród.

Barcelońskie sny
Pradas Nuria