Dziewczyna z gór – nowa powieść Małgorzaty Wardy

Gorąco polecamy lekturę najnowszej książki Małgorzaty Wardy „Dziewczyna z gór”. Tytuł ukaże się już 2 października nakładem Prószyński i S-ka. To wyjątkowa powieść o umiejętności wybaczania kiedy wszystko inne zmusza nas do buntu.

Nadia była tylko jedenastoletnim dzieckiem, kiedy młody mężczyzna porwał ją z przyczepy kempingowej, stojącej na tyłach domu rodziców, i wywiózł na pustkowie w górach, do chaty położonej w rozległych lasach, gdzie nie docierały dźwięki cywilizacji, żadna droga nie prowadziła do innych zabudowań, a nocami pojawiały się wilki.

Sama ze swoim porywaczem dziewczynka musiała nauczyć się nie tylko życia w lesie, ale też zrozumieć, kim jest ten mężczyzna i dlaczego to właśnie ją skazał na taki los. Odkrycie tajemnicy zmieniło wszystko.

Po latach porwanie Nadii pozostaje nierozwiązaną sprawą w policyjnych kartotekach. Tymczasem młoda kobieta w górach prosi przypadkowego kierowcę o pomoc. Sprawa Nadii może zyskać nowe oblicze. Dlaczego dopiero po tylu latach?

Małgorzata Warda – pisarka z Gdyni, dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele” o tematyce wykluczenia, a w 2016 roku odebrała grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”. Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść „5 sekund do Io”. Wydała m.in.: „Nikt nie widział, nikt nie słyszał”, „Miasto z lodu”, „Ta, którą znam”. Jest także autorką kilku tekstów piosenek zespołu Farba. Z wykształcenia rzeźbiarka.

Małgorzata Warda Dziewczyna z gór
Kategoria: Literatura polska
Data wydania: 02.10.2018
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 440
Cena detaliczna: 39,90 zł
Seria: Kobiety to czytają!
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka