Dorota Sumińska podróżuje przez Amazonkę. Premiera książki

with Brak komentarzy

21 marca w salonie Empik Junior w Warszawie odbędzie się spotkanie z najbardziej znaną polską weterynarz oraz dziennikarką, Dorotą Sumińską. Autorka w najnowszej książce „Balią przez Amazonkę” zabiera swoich czytelników do zachwycającego świata wiecznie żywej dżungli. Z okazji premiery spotka się z fanami.

Najbardziej znana polska weterynarz oraz dziennikarka zabiera czytelników w egzotyczną podróż. Dorota Sumińska odbyła właśnie wyprawę do Kolumbii, Peru i Brazylii. Relację postanowiła przedstawić w najnowszej książce „Balią przez Amazonkę” (Wydawnictwo Literackie). 

 Jak wysoką pozycję mają kobiety w społeczeństwie kolumbijskim? Jak wygląda spotkanie z nietoperzem-wampirem? Które ze zwierząt jest bardziej urokliwe: różowy delfin czy małpa wełniak? Na te pytania w sposób anegdotyczny, nienachlany, a przede wszystkim ciekawy postanowiła odpowiedzieć Dorota Sumińska. Autorka w książce snuje opowieści o przyrodzie, losie zwierząt i wpływie człowieka na środowisko naturalne, które nierzadko są niebezpieczne. W książce znajdujemy bogatą i trafną refleksję na temat zmian cywilizacyjnych. „Balią przez Amazonkę” przenosi czytelników do zachwycającego świata wiecznie żywej dżungli.

 

Dorota Sumińska – lekarz weterynarii z wieloletnią praktyką, psycholog zwierzęcy z zamiłowania, od kilku lat prowadząca popularne radiowe i telewizyjne programy o zwierzętach.  Autorka poradników i książek o zwierzętach.

 

 

21 marca, godz. 18:00

Empik Junior, Warszawa

ul. Marszałkowska 116/122