Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały

Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały. Premiera!

Bohaterki tej książki są znane ze swych niesamowitych życiorysów. Ale czy na pewno wiemy o nich WSZYSTKO?

Czy życie Marii Konopnickiej było pełne jedynie patriotycznych uniesień? Co skrywała pod maską przykładnej żony i matki…?

Spójrzmy na te Kobiety od innej strony. Poznajmy ich tajemnice, pragnienia i prawdziwe życie.

Tę książkę KAŻDY powinien mieć na swojej półce!

„Nie jestem aniołem i nie będę nim, dopóki umrę. Będę sobą” – mawiała angielska poetka i pisarka Charlotte Brontë. Pod tą frazą mogłyby się podpisać bohaterki tej książki. Wybrały cel i przez całe życie uparcie do niego dążyły. Celem tym była wolność i niezależność.

Nie akceptowały świata, który je otaczał, i były gotowe pójść na wojnę nawet z największymi – męskimi – autorytetami epoki. Nie znaczy to, że były wrogami mężczyzn, gdyż to właśnie mężczyźni stawali się ich największymi zwolennikami, otaczając buntowniczki aurą niewyobrażalnego wręcz uwielbienia.

Wiele z naszych buntowniczek pozostawiło po sobie barwne – i zdumiewająco szczere – wspomnienia. Po wielu dekadach, a nawet wiekach od ich powstania to wciąż niezwykle inspirująca lektura. Zasiane przez nie ziarno buntu kiełkuje wciąż w nowych pokoleniach Polek.

Andrzej Fedorowicz dziennikarz-freelancer. Publikował w „Super Expressie”, „Fakcie”, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Newsweeku Historia”, „Focusie”, „Uważam Rze Historia” i „wSieci Historii”. Pasjonat historii, techniki, wyjątkowych biografii i podróży. Historyczne dziennikarstwo śledcze to jego ulubione zajęcie. Autor (wspólnie z żoną Ireną) przewodnika po Wyspach Kanaryjskich, książki „25 polskich wynalazców i odkrywców, którzy zmienili świat” i „Wybranek Fortuny” – książki o niezwykłych karierach niezwykłych Polek.

Andrzej Fedorowicz Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały
Kategoria: Literatura faktu, historia
Wydawnictwo: Prószyński Media
Data wydania: 13.06.2019
Format: 150mm x 211mm
Liczba stron: 320
Cena detaliczna: 39,99 zł
Oprawa: twarda

Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały