Aktualności

Big Book Festival ogłasza nową listę gości ze świata!

GWIAZDY TED, RADYKALNI MYŚLICIELE I WYBITNI PISARZE
Big Book Festival ogłasza nową listę gości ze świata!

Międzynarodowy Duży Festwal Czytania odbędzie się od 21 do 23 czerwca w Warszawie. Pod hasłem „Skok w bok!“ odbędzie się 50 nowatorskich wydarzeń, które przywrócą radość czytania.

Wśród właśnie ogłoszonych gości są: Jamie Barrtlett, którego wystąpienia o demokracji w dobie nowych technologii w TED oglądają miliony, Ayobámi Adébáyo – nowa sensacja literatury nigeryjskiej oraz Katahrina von der Gathen – rewolucyjna edukatorka seksualna z Niemiec.

Na zaproszenie Big Book Festival przyjadą świetni powieściopisarze, ale także odważni badacze i eksperci, którzy pomagają zrozumieć dynamicznie zmieniający się świat i proponują nowe sposoby myślenia o przyszłości. Wśród autorów, którzy między 21 a 23 czerwca wystąpią na Starym Mokotowie (siódma edycja wędrującego festiwalu odbywa się w „literackim trójkącie bermudzkim“, czyli w Big Book Cafe, Centrum Łowicka oraz willi i muzeum Władysława Broniewskiego – przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego), są uznani i wybitni pisarze: z Włoch przyjedzie Alessandro Barrico, a z Anglii – Sarah Moss.

Dużo jednak będzie nazwisk nowych i postaci, które polscy czytelnicy będą mieli szansę odkryć.

Szef instytucji fact-checkingowej i komik Tom Phillips zaprezentuje teorię o tym, że rozwój cywilizacji oraz homo sapiens jest w istocie dziełem przypadku i sumą spektakularnych porażek. Praktykujący lekarz i podróżnik Gavin Francis opowie, jakim transformacjom i zniekształceniom podlegało w dziejach ludzkie ciało i jakie kształty będzie ono przyjmować w cyfrowo zaawansowanej przyszłości. Katharina von der Gathen nauczy dorosłych, jak rozmawiać z dziećmi o seksie, bo zna odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie o erotykę i biologię zadają mali ludzie. A hiszpańska autorka i rysowniczka María Hesse, która podbiła świat oryginalnie ilustrując biografie najsłynniejszych artystów w dziejach, graficznie opowie o losach Fridy Kahlo i Davida Bowie.

Program zagraniczny Big Book Festival jest zaproszeniem do odkrywania nowych punktów widzenia i spojrzenia na najbardziej fascynujące zjawiska współczesności.

Ogłoszeni autorzy dołączają do już anonsowanych nazwisk, są wśród nich m.in.: Kate Brown, amerykańska badaczka katastrof nuklearnych, ekscentryczny holenderski powieściopisarz Arnon Grunberg, bułgarska eseistka Kapka Kassabova czy hiszpański reporter opisujący losy uchodźców – Agus Morales. Łącznie festiwal będzie gościł 20 zagranicznych autorów.

Pełna lista gości zagranicznych wraz informacjami o ich osiągnięciach jest na stronie www.bigbookfestival.pl

Siódma edycja Big Book Festival będzie pełna przyjemności i literackiej rekreacji. W programie znajdą się permormance, pokazy, spektakle oraz happeningi. Będzie czas na małe literackie zdrady, żarty z pisania i czytania, swobodne zabawy słowem i bliskie rozmowy. Pełny program festiwalu poznamy w maju.

Organizatorem innowacyjnego festiwalu czytania jest Fundacja „Kultura nie boli“, zajmująca się nowoczesną edukacją literacką.

Polecamy również: