TYLKO W BIG BOOK CAFE! JEDYNE SPOTKANIE Z AUTORKAMI „RADOŚCI Z KOBIECOŚCI” SKANDYNAWSKI BESTSELLER O SEKSUALNOŚCI I CIELE

Blogerki i edukatorki seksualne z Norwegii – Nina Brochman i Ellen Støkken Dahl spotkają się z Polkami w czwartek, 1 marca o godz. 19.00.

Big Book Cafe // nowe miejsce literackie
ul. Dąbrowskiego 81

 

To będzie jedyne spotkanie z twórczyniami bestsellera „Radości z kobiecości”. Autorki bezpruderyjnego podręcznika dla każdej kobiety (i nie tylko) spotkają się
z czytelniczkami. Zdaniem młodych autorek
„seksualność należy odczarować, a my musimy przejąć kontrolę nad własnym ciałem”.

Nina Brochman i Ellen Støkken Dahl z Norwegii stworzyły książkę wypełniającą lukę w edukacji seksualnej, mierząc się przy tym z mitami kulturowymi. To kompendium wiedzy, które odważnie, ze skandynawską prostotą mówi o zdrowiu seksualnym kobiet. Podobnie jak głośna kampania #sexedpl, autorki udowadniają, że głupie pytania nie istnieją, a świadomość naszego ciała pozwala czerpać radość z życia erotycznego.

Autorkami poradnika są dwie norweskie studentki medycyny, które postanowiły, początkowo w Internecie, uczyć o zdrowiu seksualnym, seksie i kobiecym ciele. Zaczęło się od bloga, który założyły w 2015 roku z myślą o młodych czytelniczkach. Ich strona szybko stała się odpowiedzią na frapujące pytania i wątpliwości. Ogromne zainteresowanie blogiem sprawiło, że Nina i Ellen postanowiły napisać poradnik.

„Mamy nadzieję, że nasza książka da Wam pewność siebie, której Wam brakuje. (…) Chcemy, by kobiety mogły podejmować niezależne decyzje, poznawszy wszystkie dostępne fakty i by swoje wybory opierały na wiedzy medycznej, nie zaś plotkach, nieporozumieniach i strachu”.

Dahl i Brochmann obalają mit za mitem, a wszystko przy użyciu rzeczowego, zrozumiałego i dowcipnego języka. Ich książka to doskonała odpowiedź na brak odpowiedniej edukacji seksualnej w szkole, a także kompleksów związanych z otwartym mówieniem o seksualności. Skierowany do dziewczynek, nastolatek i kobiet podręcznik odpowiada na wszystkie bolączki, o których nie mogła pisać Michalina Wisłocka pół wieku temu.

Prawie wszystko co chciałybyście wiedzieć o swoim ciele, seksualności i czerpaniu radości
z bycia kobietą, a dotąd wstydziłyście się zapytać, stanie się jasne podczas spotkania
z autorkami
w czwartek,1 marca, o godz. 19:00 w Big Book Cafe.

Autorki książki spotkają się z publicznością tylko raz. Podpiszą też książki!              

Wstęp jest wolny!

Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Sonia Draga.

Big Book Cafe
czytam I gadam I żyję

ul. Dąbrowskiego 81, Warszawa
790 606 875, kawiarnia@bigbookcafe.pl