„ARTUR HAJZER. DROGA SŁONIA” – zapraszamy na premierę!

Serdecznie Państwa zapraszamy na premierę pierwszej biografii legendy polskiego himalaizmu, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy

ARTUR HAJZER. DROGA SŁONIA

Bartek Dobroch

21 maja (poniedziałek) o godz. 19:00

Warszawa, ul. Czerska 8/10

 

W rozmowie o książce i Arturze Hajzerze udział wezmą: BARTEK DOBROCH, MARTYNA WOJCIECHOWSKA, JANUSZ MAJER, JERZY NATKAŃSKI. Spotkanie poprowadzi  TOMASZ ZIMOCH

WSTĘP WOLNY, za pobranymi wcześniej wejściówkami: TUTAJ

 

Dzień wcześniej, 20 maja

biografia Artura Hajzera będzie miała prapremierę

na Targach Książki w Warszawie!

Bartek Dobroch będzie gościem Strefy Kultury Górskiej, której współorganizatorem jest Górski Magazyn Sportowy – Góry.

Książkę ARTUR HAJZER. DROGA SŁONIA patronatem objęli:

  • Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki
  • Polski Związek Alpinizmu
  • Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera
  • Górski Magazyn Sportowy – Góry
  • Wspinanie.pl

Artur Hajzer, znany także jako Słoń. Niektórzy mówili, że Kukuczka zastąpił mu ojca. Był najmłodszy spośród tych, którzy odnosili wielkie sukcesy w złotej erze polskiego himalaizmu. Starsi koledzy cenili go za upór, determinację i za to, że umiał załatwić wszystko. By ratować kolegę odciętego od świata na przełęczy pod Everestem, poruszył nawet machiny międzynarodowej dyplomacji. Zginął w tajemniczych okolicznościach na stokach Gaszerbruma I, gdy Polska nie ochłonęła jeszcze po tragedii na Broad Peaku, a on sam dźwigał ciężar oskarżeń o ryzykowanie zdrowia i życia kolegów.

Autor wyruszył śladem Słonia do Katmandu i doliny Rolwaling w Nepalu. To właśnie tam Hajzer przekroczył himalajski rubikon. Biografia powstała dzięki wielogodzinnym rozmowom z jego rodziną i przyjaciółmi, partnerami wspinaczkowymi i biznesowymi, podopiecznymi i krytykami programu Polski Himalaizm Zimowy, sławami himalaizmu i wspierającymi ich Szerpami.

Bartek Dobroch – dziennikarz, podróżnik, reporter od 2002 roku współpracujący z „Tygodnikiem Powszechnym”. Laureat kilku nagród dziennikarskich za cykl tekstów o tragedii na Broad Peaku w 2013 roku, nagrody Amnesty International „Pióro Nadziei”, nominowany do Grand Press. Przewodnik tatrzański, międzynarodowy przewodnik górski, miłośnik narciarstwa i alpinizmu. Współautor bestsellera Broad Peak. Niebo i piekło. Przez ostatnie trzy lata pracował nad biografią Artura Hajzera.