Odwyk Adama Widerskiego okładka
Książki

Fenomenalny debiut literacki: Adam Widerski „Odwyk”

15 maja nakładem Wydawnictwa INITIUM do księgarń trafi „Odwyk” autorstwa Adama Widerskiego. Jest to wyjątkowo dobry debiut literacki na poziomie mistrzów gatunku, zawierający elementy powieści sensacyjnej i thrillera psychologicznego.

W upalnej Łodzi panuje tylko pozorny spokój. W renomowanej klinice leczenia uzależnień ofiarą zabójcy pada jeden z pacjentów. Dochodzenie prowadzi inspektor Ryszard Walski z czwartego komisariatu.

Kim jest nieuchwytny sprawca? W kogo uderzy ponownie?

Dlaczego jego celem są ludzie uzależnieni i związani z narkotykowym półświatkiem?

Co oznaczają symbole, które zostawia przy zwłokach?

Czy psychopata prowadzi jakąś przerażającą rozgrywkę z policją?

Śledczy wchodzą do gry, mimo iż nie znają jej reguł. Mnożą się komplikacje, na jaw wychodzą skrywane sekrety. Kto zatriumfuje w ostatecznym starciu?

W debiutanckiej powieści Adama Widerskiego mieszają się zbrodnie i tajemnice przeszłości, miłość i korupcyjne układy, bolesne wspomnienia i trudy policyjnej roboty. Wszystko to w łódzkiej scenerii, dalekiej od pocztówkowego uroku.

„Idealne tempo, mocna akcja, zaskakujące zakończenie. Dodatkowo wielki plus dla autora za realistyczne odtworzenie miejsca akcji – Łodzi, jakiej nie znają turyści robiący sobie rundkę po knajpach przy Piotrkowskiej. Jestem pewien, że jeszcze nie raz usłyszymy o Adamie Widerskim!” – Zbigniew Zborowski

Jeśli już musielibyśmy porównać styl oraz klimat debiutanckiej powieści Adama Widerskiego, to na myśl przychodzi Jeffery Deaver i jego Kolekcjoner kości. Porównania nie są może najlepszym sposobem rekomendacji, ale do takiego autora i takiej pozycji, nie będą na pewno ujmą na literackim honorze.

Autor jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie oraz blogerem. Jego blog znajdziecie pod tym adresem: https://bit.ly/2VQbwQ0

Przeczytaj fragment powieści ODWYK Adam Widerski Wydawnictwo INITIUM w naszym serwisie!

Adam Widerski "Odwyk"

Polecamy również: