7 nawyków szczęśliwego dziecka. Nowe historie

Przyjaciele z krainy Siedmiu Dębów wracają z nowymi przygodami! Ala przekona, że warto określić swój cel działania.

Wandzia zwróci uwagę na współpracę z koleżankami i kolegami, a Igiełka podkreśli, jak ważne jest zadbanie o siebie. Witek z kolei przypomni, dlaczego nie zawsze warto porównywać się z innymi.

Bohaterowie każdego opowiadania uczą się jednego z dobrych nawyków.  Dzięki temu dzieci poznają 7 prostych kroków, które pomogą im mądrze planować czas na naukę i odpoczynek, być dobrymi przyjaciółmi i lubianymi kolegami, radzić sobie, gdy pojawiają się kłopoty, i nie poddawać się presji grupy.

„7 nawyków szczęśliwego dziecka. Nowe historie” to kontynuacja wydanych w 2017 roku „7 nawyków szczęśliwego dziecka” autorstwa amerykańskiego pisarza i inspirującego mówcy Seana Coveya. Jego książki zostały przetłumaczone na 20 języków i sprzedane w ponad 4 milionach egzemplarzy. „…Nowe historie”, jak sam tytuł wskazuje, zawierają zupełnie nowe, cenne rady dla rodziców. Pokazują, jak wspierać najmłodszych w rozwoju, a dzieci, czytając je, w towarzystwie bohaterów z krainy Siedmiu Dębów poznają kolejne nawyki przydatne na całe życie. Z zabawnych i pięknie ilustrowanych opowiadań dowiadujemy się między innymi:

– jak nauczyć dziecko dbania o porządek 

czy

– jak uczyć współpracy, a nie współzawodnictwa; co zrobić, żeby dziecko nie porównywało się z innymi.

Ta książka uczy dzieci akceptować siebie i brać odpowiedzialność za swoje decyzje. Konsekwentnie dążyć do celu. Świadomie zarządzać swoim czasem. Dbać o siebie i innych. Pokazuje także, że można dogadać się nawet z kimś, kto na pozór jest od nas całkiem inny. Młodzi Czytelnicy znajdą tu ciekawe przygody ulubionych bohaterów. Rodzice zaś – wyjaśnienie, jak wspierać dzieci w zmianie nawyków.

Joanna Szulc,  dziennikarka specjalizująca się w tematyce rozwoju i wychowania, prywatnie mama korzystająca z metody 7 nawyków na co dzień.

7 nawyków szczęśliwego dziecka. Nowe historie