Kierunek Afryka

Wczorajsze koncerty zakończyły 8. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur, któremu towarzyszyło hasło „Inspiracje: ORIENT”. W finale przenieśliśmy się do innej części świata. Wieczór „Kierunek Afryka” wypełnili twórcy Czarnego Lądu. Na scenie głównej wystąpił pochodzący z Mali bluesman Boubacar Traoré.

Kompozytor, gitarzysta i wokalista wprowadził publiczność w klimat amerykańskiego bluesa połączonego z muzyką arabską i tradycyjnymi brzmieniami Afryki. Młoda i emanująca energią wokalistka z Wybrzeża Kości Słoniowej Dobet Gnahoré, dała dynamiczny koncert. W jej piosenkach nie zabrakło tradycyjnych elementów muzyki Wybrzeża Kości Słoniowej, ale także motywów typowych dla gatunku bikutsi, rumby, czy muzyki Mandingów.

Podczas Dziecięcych Orientaliów, które odbyły się w ciągu dnia w namiocie festiwalowym, Kinga Malec, absolwentka mistrzowskich warsztatów, pokazała najmłodszej widowni festiwalu podstawowe kroki tańca indyjskiego. Dzięki Marii Pomianowskiej, dyrektor artystycznej festiwalu, dzieci poznały niezwykłe instrumenty z różnych zakątków Azji i dowiedziały się wiele o muzyce tego rejonu. Podczas zabaw przygotowanych przez Muzeum Azji i Pacyfiku i Fundację Krzewienia Kultury Japońskiej Sakura dzieci dowiedziały się, jak wiele łączy je z rówieśnikami z Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Zapoznały się z grami m.in. z Japonii, Indonezji, Malezji, czy Chin.

Na zakończenie, w Klubie Festiwalowym, wystąpił z akustycznym recitalem Senegalczyk Paco Sarr.

Zobacz również: Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur w serwisie ModaiJa.Pl
Wejdź na: www.festival.warszawa.pl oraz na www.facebook.com/SkrzyzowanieKultur

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][nggallery id=3506][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również