Kegel-mogę, czyli rzecz o zdrowiu kobiet

Strona główna » Blog » Kegel-mogę, czyli rzecz o zdrowiu kobiet

Kegel-mogę, czyli rzecz o zdrowiu kobiet

Rozmowa o seksie z popularną ekspertką od „tych spraw” zainspirowała markę Dalia Lingerie do poruszenia ważnych, kobiecych spraw związanych ze zdrowiem. Tak powstała akcja „Kegel-mogę”, propagująca wiedzę na temat mięśni dna miednicy. Dlaczego to tak istotny temat?

Niech pierwszy Dzień Wiosny nie będzie wagarami od zdrowia, pora nadrobić to, czego nie uczą w szkole. Temat brzmi: mięśnie Kegla i ich wpływ na zdrowie kobiety. Zazwyczaj słyszymy o nich w kontekście udanego seksu, ale czy wiecie, że…?

Mięśnie Kegla podtrzymują narządy wewnętrzne kobiety;

zapobiegają nietrzymaniu moczu;

ułatwiają poród i powrót do aktywności po ciąży.

Jak ćwiczyć?

Trening naprawdę nie jest trudny, ale ważna jest systematyczność. Wzmacnianie mięśni dna miednicy polega na zaciskaniu ich przez kilka minut (tak, jakby wstrzymywało się mocz) 2-3 razy dziennie. Nie wstrzymuj oddechu, nie napinaj mięśni pośladków i brzucha oraz co najważniejsze – nie rób tego w trakcie oddawania moczu. Współpracująca z marką Dalia Ola Rożnowska SPORTSMAMA przekonuje, że na trening nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Nieważne czy dopiero planujesz ciąże, czy poród masz dawno za sobą. Po prostu zacznij ćwiczyć i dołącz do akcji „Kegel-mogę”!

Skąd pomysł na akcję?

Inspiracją do powstania akcji była rozmowa opublikowana w magazynie Dalii z Joanną Keszką – matką, żoną, feministką, autorką kobiecego przewodnika „Grzeczna to już byłam”, właścicielką butiku z gadżetami erotycznymi dla par oraz portalu, na którym zachęca kobiety do dokonywania własnych wyborów seksualnych i podążania za własnymi potrzebami. Dalia zachęca do podjęcia challengu, czyli wyzwania akceptacji siebie i dbania o swoje zdrowie. Kobiecość to nie wiek czy rozmiar, ale świadomość siebie i zdrowie, którym możemy się cieszyć!

 

2018-03-14T03:43:55+00:00 22 marca 2017|Zdrowie|