zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Karolina Cicha i jej „Miękkie maszyny” -wideo

Karolina Cicha i jej „Miękkie maszyny” -wideo

Dzisiaj na rynku muzycznym ma się pojawić  najnowsza, autorska płyta Karoliny Cichej „Miękkie maszyny”.

Moje dwie, wydane do tej pory płyty („www.wawa2010.pl” oraz „Do ludożerców”) to płyty-projekty. Teraz czas na płytowy debiut mojej autorskiej muzyki – mówi Karolina Cicha.

”Miękkie maszyny” to mieszanka avant-popu z energią rocka. W nowych piosenkach usłyszeć można też elementy myślenia etnicznego, czegoś, co się bierze w muzyce z rytuału. W „Miękkich maszynach” jest sporo maszynowej precyzyjności, ale jest też zew natury, emocje z warstw, których człowiek nie kontroluje, nie uświadamia sobie. W muzycznych „maszynach” Cichej jest też sporo miękkości, trochę liryzmu. Artystka jest jednak jak najdalej od kobietkowej słodyczy. To muzyka z wykopem i „z prądem”.

To płyta oryginalna, nieprzewidywalna i jednocześnie spójna. Płyta mocno offowa. A tym, co czyni ją wyjątkową na scenie muzycznej jest eksperymentalne podejście do materii, jaką jest muzyka – mówi o płycie twórca jej miksu, Jacek Gawłowski.

Na album składa się 12 utworów. Producentem muzycznym, autorką muzyki i części tekstów jest Karolina Cicha. Autorami pozostałych tekstów są: Piotr Borkowski, Gustaw Daniłowski i Kajetan Mojsak, który jest także artystycznym współproducentem albumu. Płytę miksował i masterował Jacek Gawłowski. Gościnnie wystąpili: Tomasz Budzyński i Mamadou Diouf.

W nagraniach udział wzięli także: Witek Wilk – perkusja, Paweł Stankiewicz i Krzysztof Łochowicz – gitary, Marcin Ziemniewicz – bas, Oliwier Andruszczenko – klarnet, Michał Lisiewicz – skrzypce, Łukasz Owczynnikow – kontrabas.

Więcej o Karolinie Cichej:
www.karolinacicha.eu
www.youtube.com/user/505539120

Teledysk do singla promującego album „Miękkie maszyny”

2018-03-14T09:48:15+01:0016 kwietnia 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: