Kąpiele i maseczki

Zrób sobie wolne i przeznacz choć kwadrans dla Urody! Tyle wystarczy, by skorzystać z naszych sprawdzonych, domowych sposobów!

Kąpiele
– Kąpiel w mleku: do wanny z ciepłą wodą wsyp torebkę mleka w proszku. Półgodzinna kąpiel sprawi, że skóra stanie się gładka i odprężona.
– Kąpiel cytrynowo-pomarańczowa: pokrój 3 cytryny i 3 pomarańcze w plastry i wrzuć do wody. Taka kąpiel ujędrni każdy rodzaj skóry.
– Kąpiel drożdżowa: zalecana do cery tłustej. W gorącej wodzie rozpuść pół kilograma świeżych drożdży.
– Kąpiel z olejkiem eterycznym: pomaga się rozluźnić po ciężkim dniu. Do wody dodaj kilka kropli olejku melisowego lub trochę aromatycznego żelu do kąpieli.

Maseczki
– Z grochu na zwiotczałą cerę: 3 łyżki ugotowanego, rozgniecionego grochu wymieszaj z 2 łyżeczkami słodkiej śmietanki. Połóż na twarz na 20 minut, myj wodą.
– Z płatków owsianych dla suchej i zmęczonej cery: 2 łyżki płatków owsianych zmieszaj z łyżką oliwy z oliwek. Nakładaj na twarz 2 razy w tygodniu na pół godziny. Zmyj letnią wodą.
– Z winogron, ściągająca pory: 10 ciemnych winogron obierz ze skórki, wyjmij pestki i rozgnieć. Zmieszaj z 1 łyżką mąki ziemniaczanej. Nałóż na twarz, zmyj po 15 minutach.
– Z miodu dla przesuszonej skóry: łyżeczkę miodu zmieszaj z łyżką tłustego twarożku, rozgnieć widelcem. Nanieś na twarz na 20 minut. Zmyj letnią wodą.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również